Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Znate i sami sta ste obecali

[es] :: Advocacy :: Znate i sami sta ste obecali

Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10

[ Pregleda: 24543 | Odgovora: 199 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

borstale
Zoran Stanković
nezaposlen
Bor

Član broj: 16298
Poruke: 651
*.teleportgroup.net

Jabber: borstale@elitesecurity.org


+2 Profil

icon Re: Znate i sami sta ste obecali13.07.2004. u 16:00 - pre 241 meseci
Čestitke na duhovitosti obema stranama ( a, ako vam to prija da čujete : pažljiv čitalac može i malo znanja da iščačka...)
potpis:
Zahvalni posmatrač
gone with the wind?
glupavi Balkanac
A joint a day
 
Odgovor na temu

dinke
Dragan Dinić
General Manager / Lampix.net
Beograd

Član broj: 933
Poruke: 1008
195.178.35.*

Sajt: www.dinke.net


+2 Profil

icon Re: Znate i sami sta ste obecali13.07.2004. u 17:32 - pre 241 meseci
Citat:
degojs: O tome smo već nedavno pričali: na poslu svako koristi ono što mora. Zato ti kući i imaš Windows i to kako sam kažeš "up-to-date" iako Windows Update baš i ne radi kako treba :)
U pravu si. Na poslu su me naterali da koristim Linux. I to retrogradno unazad 5 godina. Kako si me samo provalio.

Citat:
degojs:
Priviđa mi se dakle da si rekao da je Win aplikativni softver lako pokreće pod wine? Drugi put je već to preraslo u "može da se odradi" :)

Odlično ti se priviđa. "Lako" je zaista bila preteška reč jer je podrška za startovanje native windows aplikacija pod Linuxom ograničena. Dakle, nisam upotrebio baš najsrećniji izraz, to priznajem, zato sam se posle ispravio. Trenutno Wine nemam čak ni instaliran na kućnoj mašini, ali se sećam da sam na Suse-u 8.2 odmah nakon instalacije za sve native windows aplikacije imao posebnu ikonicu u konqueroru (u obliku čaše za vino) na čiji se klik startuje ta windows aplikacija, naravno ako postoji podrška za nju. I opet, neke aplikacije rade dosta stabilno, neke ne. Dakle, jedan klik.
Sa crossover office-om imaš još neke dodatne olakšice, add/remove menu i sl, ali kao što rekoh nisam ga preterano koristio jer mi nije ni trebao.

Citat:
degojs:
Ima još.. npr. pitaš zašto bi mu (Win Update-u) verovao za instaliranje drajvera, a onda posle pišeš kako ti je Windows up-to-date. Kako molim? :) A da, ručno si instalirao zakrpe? :)

Kao što u jednom od mojih prethodnih postova piše, u control panelu postoji auto update koji može da se podesi da se automatski startuje čim postoji potreba za update-om. To je standalone program koji kada se startuje radi u systray-u, prikazuje procenat dok downloaduje update i obavesti te da ga možeš instalirati kad završi sa downloadom i eventualno ti ponudi restart. No, ti si windows guru, znaš ti to i bez mene. A taj update meni ne nudi drajvere. Onaj drugi koji diže explorer nikada nisam koristio. On je ako se ne varam ubačen prvi put u windows98 ali u to vreme meni je bila isuviše spora veza da bih to uopšte startovao. Auto update koji koristim je ako se ne varam ubačen u w2k počev od nekog sp-a i od tada to jelte koristim.

Dakle:
Citat:
degojs:
1) kažeš kako Windows Update ne nudi drajvere
2) onda (aha!) provaljuješ kako ima ta opcija
3) kad ti ponudi drajvere, kažeš "Ne, hvala, neću."
4) poznaješ sve verzije Windowsa ("Odlično se ja snalazim sa Windows-om degojs")

1) Opcija o kojoj ja pričam ih ne nudi.
2) Da. Ali ne auto update-u, niti ona radi kako treba. Plus poziva explorer koji sam mogao i da deinstaliram sa mašine. Kako bi onda radio apdejt degojs ? Sa firefoxom ? Probaj pa ćeš videti.
3) Naravno da ne želim da mi taj update instalira third party drajvere kad nije sposoban da pravilno instalira ni patch razvijen od samog ms-a.
4) Da. Neću da se ponavljam.
 
Odgovor na temu

impaque
Ivan Savčić
YUnet International
Beograd, Zvezdara

Član broj: 717
Poruke: 939
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu

ICQ: 27215173
Sajt: www.imped.net


Profil

icon Re: Znate i sami sta ste obecali13.07.2004. u 17:36 - pre 241 meseci
Gle čuda! Odjednom, svi GNU/Linux korisnici su GNU fanatici, okupljaju se u nekakve sekte, kuju zaveru protiv ostatka sasvim "normalnog" sveta... Baš sam završio razgovor sa Stallmanom preko telefona, sredili smo da se pojavi na okupu mog underground LUG-a. Bitno je da smo svi zajedno, držimo se na okupu moja klika i ja. Open Source nas vezuje, ćaskamo preko Jabbera o dogodovštinama u sistem administraciji bez pare u džepu. Ih, još samo kad bi bila neka radna akcija poput Installfesta, gde bi kraj našoj sreći bio! Psujem Elektrodistribuciju jer mi narušava uptime servera u predsoblju, dođavola! Nema veze, pročitaću neki esej od DJB-a i smiriću se. Ooo, da.

("O sreći, ili: the G-N-U thang", 13. jul 2004.)

PS: Ma bež'te, sad se kao ograđujete od tog Ballmera. Mora da su mnogi od vas sklonili njegovu sliku na poslu sa stola u fijoku tek sad kad su videli ovaj monstruozni nastup. Prizivanje developera? Kiše? Šta, sad kao nikome Ballmerov portret nije više wallpaper? Mmmda. Ne verujem. degojse, daj screenshot! (ako nisi zaboravio kako se to radi u Windowsu ;) Bez varanja!

srki:
Dublet? Nisam znao.

borstale:
Budi muškarac pa se uključi u diskusiju! Odaberi tabor i zagrizi metak! Jednom se živi!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Znate i sami sta ste obecali13.07.2004. u 18:43 - pre 241 meseci
Dinke: glupi OS je opet uradio tačno ono što si mu naredio, e sad, što to nije ono što si ti hteo.. :)

Ja sam bio vrlo specifičan kada sam napisao:

Citat:
E da, ovo sam i zaboravio: kad odeš na Windows Update, sistem sam malo čeprka i ponudi ti drajvere.. Nije loše a? :)


a ti si se na to pobunio, očigledno misleći na nešto drugo - za to si kriv sam. Ko je tebi kriv pa misliš da je Automatic Updates isto što i Windows Update?

A sudeći po tvom stavu o apdejtu drajvera, prvi bi se pobunio da ti automatski dovlači i instalira nove drajvere kad ih proizvođač nekog uređaja u tvom kompjuteru izbaci na windows update u suradnji sa MS.

Ma neću više ni da raspravljam o tome. Ja pričam jedno, ti podmećeš drugo.

Wine - kako vidim, i tu se slažemo.

IE, Windows Updates & Firefox: stav MS-a je da je IE deo Windowsa. Ako ga deinstaliraš, izgubićeš deo funkcionalnosti. Lično, ja bih se takođe možda pobunio protiv ovog, ali ne znam ima li efekta i još važnije - imamo li pravo da nekom namećemo kako će da izgleda njegov proizvod. Firefox možeš da koristiš za posetu microsoft.com/security i ručno dovlačenje patchova, a onda instalacija može da se vrši "u cugu" pomoću qchain.exe.

Citat:
U pravu si. Na poslu su me naterali da koristim Linux. I to retrogradno unazad 5 godina. Kako si me samo provalio.


Čuj, slučajno ili ne, ti si taj koji je napisao da ima računar bez Windowsa na poslu, a ne na onom kod kuće. Tu priču smo već čuli i od popaja. A tim priznanjem krivice ćeš dobiti samo moju nezinteresovanost za stvari koje pričaš (bar u smislu ozbiljne rasprave). Oprost ne mogu da ti dam (nisam tog kalibra :) i sa istinom o Windowsu na disku kod kuće moraćeš i dalje da živiš kako znaš i umeš.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Znate i sami sta ste obecali13.07.2004. u 18:45 - pre 241 meseci
Citat:
imapque
borstale:
Budi muškarac pa se uključi u diskusiju! Odaberi tabor i zagrizi metak! Jednom se živi!

A može i da priča jedno, a na disku ima i ono drugo.

Najbolje je to priznati odmah, MS te ionako špijunira i dostavlja podatke Windows taboru na Advocacy.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

dinke
Dragan Dinić
General Manager / Lampix.net
Beograd

Član broj: 933
Poruke: 1008
195.178.35.*

Sajt: www.dinke.net


+2 Profil

icon Re: Znate i sami sta ste obecali13.07.2004. u 19:01 - pre 241 meseci
Citat:
degojs: Čuj, slučajno ili ne, ti si taj koji je napisao da ima računar bez Windowsa na poslu, a ne na onom kod kuće. Tu priču smo već čuli i od popaja. A tim priznanjem krivice ćeš dobiti samo moju nezinteresovanost za stvari koje pričaš (bar u smislu ozbiljne rasprave). Oprost ne mogu da ti dam (nisam tog kalibra :) i sa istinom o Windowsu na disku kod kuće moraćeš i dalje da živiš kako znaš i umeš.
Bitno je da si ti Linux uklonio sa tvog hdd-a što će te uvek činiti vrlo ozbiljnim sagovornikom u raspravi.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Znate i sami sta ste obecali13.07.2004. u 19:05 - pre 241 meseci
"Hvala, ne treba meni taj vaš apdejt" (Linux) :)))
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

axez

Član broj: 1021
Poruke: 1388
*.nat-pool.nsad.sbb.co.yu



Profil

icon Re: Znate i sami sta ste obecali13.07.2004. u 19:15 - pre 241 meseci
Ama sta ste zapenili toliko na Stallmana. Covek ima svoje ideje i mozete a i ne morate da ga slusate. U tome je razlika. Dok stav prema microsoftu morate da preispitate deset puta kad vidite Ballmera da se ponasa kao idiot s obzirom na uticaj koji njegova kompanija ima na globalnu ekonomiju.
Sta da se recimo predsednik USA pocne tako majmunisati.....odmah bi se pogorsala njihova pozicija na svetskoj politickoj sceni. Ko zna mozda su gospoda iz Minhena i Pariza videli taj filmic.
 
Odgovor na temu

axez

Član broj: 1021
Poruke: 1388
*.nat-pool.nsad.sbb.co.yu



Profil

icon Re: Znate i sami sta ste obecali13.07.2004. u 19:37 - pre 241 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Bojim se da bi statistike rekle da ima mnogo vise Linux korisnika u GPL "komjunitiju" nego MS korisnika u nekakvom MS komjunitiju (za koji nisam ni cuo)


Yeah right

http://windows.about.com/blusergroups.htm


E da, ja takodje nemam windows instaliran cisto da ne ispadnem neko ko potajno pici igrice na windozi kad mu dosadi advocacy.
 
Odgovor na temu

borstale
Zoran Stanković
nezaposlen
Bor

Član broj: 16298
Poruke: 651
*.teleportgroup.net

Jabber: borstale@elitesecurity.org


+2 Profil

icon Re: Znate i sami sta ste obecali13.07.2004. u 20:44 - pre 241 meseci
Citat:
impaque:

borstale:
Budi muškarac pa se uključi u diskusiju! Odaberi tabor i zagrizi metak! Jednom se živi!

Hvala na ponudi. Iskreno, diskusija prevazilazi moj kalibar(vidi profil). Mora neko i na tribinama da bude, inače - čemu fudbal.
Jedino što sam ja na zapadnoj tribini - aplaudiram i jednoj i drugoj ekipi...
A i ne poznajem dobro ekipu Linux ( sad će neko da kaže "jebiga kad ih ima 1%", ali šta ću...)
gone with the wind?
glupavi Balkanac
A joint a day
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.vdial.verat.net

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Znate i sami sta ste obecali13.07.2004. u 20:57 - pre 241 meseci
Citat:
borstale: Hvala na ponudi. Iskreno, diskusija prevazilazi moj kalibar(vidi profil). Mora neko i na tribinama da bude, inače - čemu fudbal.
Jedino što sam ja na zapadnoj tribini - aplaudiram i jednoj i drugoj ekipi...
A i ne poznajem dobro ekipu Linux ( sad će neko da kaže "jebiga kad ih ima 1%", ali šta ću...)
Eto vidis kakvi su - uvukli su te u diskusiju iako ti mislis (kao i ja za sebe, uostalom) da nisi njihov kalibar!

A sada, dame i gospodo, Windows na hdd-u: prilicno dugo sam ziveo u uverenju da hdd mora da se formatira pod Win-om (DOS-om) ili vec kakvim slicnim putem, da bi uopste bio hdd. Pre par nedelja, stari hdd ispusta dusu - nije bas crko, ali je instaliranje na njega bilo "moze, al' ne mora da bidne" i ja stisnem zube i kupim potpuno novi hdd. Pokusam da instaliram Linux, na cisto - hoce! DAKLE, SAD IMAM HDD KOJI NIJE NA SEBI NIKADA IMAO MS WINDOWS, NI U KOM OBLIKU! Sad znam da ne mora da se radi 'format c:' da bi hdd bio hdd.... :-)
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

caiser

Član broj: 4677
Poruke: 2462
*.vdial.verat.net

ICQ: 162962030


Profil

icon Re: Znate i sami sta ste obecali13.07.2004. u 21:28 - pre 241 meseci
Citat:
Dragi Tata: Ono "99% posto zabole za RMS-a" jednostavno ne stoji. Ko god koristi izraz GNU/Linux je definitivno sledbenik RMS-a i može da se vadi i pravda koliko hoće, to je činjenica.


OK, a ko ovde na forumu uopste koristi taj izraz GNU/Linux, a da to nije u funkciji nerviranja? :) Koliko je meni poznato bilo ih je samo dvojica i vec duze vreme ih nema na forumu. Kao sto rekoh, procenat ljudi koje zanima RMS je izuzetno mali. Zato prestanite sa tim pricama o RMS sledbenicima jer nema ni trunke istine u njima. :)

A za GNU/Linusa Torvaldsa se skroz slazemo. :)
 
Odgovor na temu

dinke
Dragan Dinić
General Manager / Lampix.net
Beograd

Član broj: 933
Poruke: 1008
195.178.35.*

Sajt: www.dinke.net


+2 Profil

icon Re: Znate i sami sta ste obecali13.07.2004. u 22:46 - pre 241 meseci
Citat:
Oprost ne mogu da ti dam (nisam tog kalibra :) i sa istinom o Windowsu na disku kod kuće moraćeš i dalje da živiš kako znaš i umeš.

Opet dođoh na ovu stranu da vidim šta ima novo ali ne vredi, jednostavno ne mogu da prestanem da se smejem zbog ovoga :)
 
Odgovor na temu

borstale
Zoran Stanković
nezaposlen
Bor

Član broj: 16298
Poruke: 651
213.184.102.*

Jabber: borstale@elitesecurity.org


+2 Profil

icon Re: Znate i sami sta ste obecali13.07.2004. u 23:44 - pre 241 meseci
Već sat vremena ništa.
Jel to poluvreme, ili (ne daj bože) kraj utakmice.
Ajde publika u teren
Windows! Windows!
Linux! Linux!
Jeeeeeeeeeeeee!
gone with the wind?
glupavi Balkanac
A joint a day
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Znate i sami sta ste obecali14.07.2004. u 02:55 - pre 241 meseci
Citat:
Opet dođoh na ovu stranu da vidim šta ima novo ali ne vredi, jednostavno ne mogu da prestanem da se smejem zbog ovoga :)


Pa kako drugačije to da se shvati što sam napisao? Pa to i jeste napisano sa namerom da bude smejurija.. Da ti nisi zalutao na Advocacy? :)) Moraćeš malo češće da dolaziš pa da nas upoznaš ipak.

Znaš šta ima ipak novo, za tebe: naučio si razliku između Windows Update i Automatic Updates, kao i to da pokretanje Windows aplikacija sa wine na Linuxu "može da se odradi", tako da ti niko neće moći pričati da se to radi "lako".

Malo li je brale za nekog ko je na Linux prešao '98, a od Windowsa koristio skoro sve?

I, da: nešto se kiselo smeješ :)))

Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

dinke
Dragan Dinić
General Manager / Lampix.net
Beograd

Član broj: 933
Poruke: 1008
*.boox.co.yu

Sajt: www.dinke.net


+2 Profil

icon Re: Znate i sami sta ste obecali14.07.2004. u 10:00 - pre 241 meseci
Citat:
degojs:
Znaš šta ima ipak novo, za tebe: naučio si razliku između Windows Update i Automatic Updates ...

Da. Automatic Updates se startuje automatski i radi dok Windows Update startuješ ručno i ne radi :)

Citat:
degojs: I, da: nešto se kiselo smeješ :))).

Ne degojs, zaista sam se slatko nasmejao, a to što nisam stavljao razne rofl, lol ili :)))))))))))))))) je samo zbog toga da tata ne bi ponovo pogrešio link prilikom odgovora :))
 
Odgovor na temu

fumaremigel
Miki Petkovski
BG

Član broj: 21501
Poruke: 154
*.mobtel.com



+1 Profil

icon Re: Znate i sami sta ste obecali14.07.2004. u 16:47 - pre 241 meseci
E, momci, mnogo vam hvala...

Citajuci tone texta koje ste ostavili buducim pokoljenjima, prelomio sam, XP ode u penziju (ili mozda ipak na drugu particiju). Stvarno ima 1000000000 razloga za i protiv jednog ili drugog OS-a, ali citajuci postove i nailazeci na prednosti linuxa (iz usta windows korisnika), zakljucio sam da bas ne moze toliko da boli.... Za modem cu se vec snaci :)

MS mi je oduvek bio odvratan, ali ne dovoljno da predjem na neudobnije okruzenje, samo iz principa. Kako mi se prof. orjentacija selila sa dizajna i multimedije na neke druge stvari, tako i XP prestaje da bude neophodan.

Instaliracu taj Linux, pa kud puklo da puklo... hehehe

Jos samo jedno pitanje, koja distribucija za pocetnika?
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
66.228.70.*



+6 Profil

icon Re: Znate i sami sta ste obecali14.07.2004. u 16:54 - pre 241 meseci
Citat:
fumaremigel:
Instaliracu taj Linux, pa kud puklo da puklo... hehehe


A da će da pukne, u to nemoj uopšte da sumnjaš, hehehe...
 
Odgovor na temu

popeye
Branko Ivanović
Beograd

Član broj: 3846
Poruke: 960
*.pristop.co.yu

Jabber: popeye@elitesecurity.org
ICQ: 18038966
Sajt: popeye.linuxo.org


Profil

icon Re: Znate i sami sta ste obecali14.07.2004. u 16:58 - pre 241 meseci
Citat:
fumaremigel:
Jos samo jedno pitanje, koja distribucija za pocetnika?


Probaj nekoliko, pa izaberi onu koja ti odgovara.
 
Odgovor na temu

dinke
Dragan Dinić
General Manager / Lampix.net
Beograd

Član broj: 933
Poruke: 1008
195.178.35.*

Sajt: www.dinke.net


+2 Profil

icon Re: Znate i sami sta ste obecali14.07.2004. u 17:00 - pre 241 meseci
Citat:
fumaremigel:
Jos samo jedno pitanje, koja distribucija za pocetnika?

Hej hej, polako. Ovo je Advocacy forum koji isključivo služi za pluvanje po MS-u. Pitanja u vezi sa Linuxom postavljajte u linux forumu.
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Znate i sami sta ste obecali

Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10

[ Pregleda: 24543 | Odgovora: 199 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.