Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vlada oduzela licencu Mobtelu

[es] :: Udruženje korisnika telekomunikacija :: Vlada oduzela licencu Mobtelu

Strane: << < .. 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 86717 | Odgovora: 659 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Aleksandar Marković
Part Time Freelance Journalist

Član broj: 219
Poruke: 5220
*.mediaworksit.net.

Sajt: www.akcenat.info


+8 Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu04.01.2006. u 15:05 - pre 223 meseci

sa konferencija za novinare


Bogoljub Karić se trenutno nalazi u Abu Dabiju i posle Božića se vraća u Beograd.

Predsednik Odbora PSS za nacionalnu bezbednost, nekadašnji general VSCG Milomir Miladinović, upozorio je da oduzimanje licence Mobtelu zbog navodne veleizdaje Bogoljuba Karića predstavlja podstrekivanje na ubistvo.

"Kako sprečiti članove porodica, čiji su članovi poginuli tokom rata na Kosovu i Metohiji, da ne pomisle da su potencijalne ubice njihovih najmilijih korisnici mreže 063, i kako ih sprečiti da ne izvrše ono što misle da im je dužnost", rekao je Miladinović.


Advokat Slobodan Šoškić smatra da odluka Vlade Srbije o oduzimanju licence Mobtelu apsolutno nema nikakve veze sa pravom.

"Po kojem propisu i zakonu kompanija Telekom, kao konkurentska firma, može da obavlja bilo koji posao u Mobtelu? Ako se Jočić zaista bavi progonom počinilaca krivičnih dela, zašto ranije nije ukazao na pljačku u Mobtelu, koja se, kako je sam rekao, ranije i desila" - Šoškić

Predstavnici PSS nisu želeli da odgovaraju na novinarska pitanja o navodnom dugu Mobtela prema PTT Srbije od 500 miliona dolara, uz obrazloženje da se slučaj Mobtel nalazi pred međunarodnom arbitražom, koja će konačnu odluku o vlasništvu i dugovanjima Mobtela doneti 9. januara.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

kv66

Član broj: 38196
Poruke: 589
*.ptt.yu.

Sajt: www.popdepression.com


+2 Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu04.01.2006. u 15:15 - pre 223 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: @kv66, zao mi je ali te necu udostojiti odgovora na tvoje licne prozivke - za takvu vrstu sagovornika ces ipak morati da skoknes do lokalne kafane, mozda te neko primeti i kandiduje za direktora neke drzavne firme. Odatle su mnogi i potekli.

Pa sad, ne vidim nista lose u raspravi o slucaju mobtel cak i u kafani.Ali vidim zato da si ti poslao 35 komentara na ovu temu od ukupno 200.Nije me mrzelo da prebrojim:-)
kad mobtel "pobedi na sudu"kako ti tvrdis,ne bi me iznenadilo da tvoje postove bogoljub objavi kao knjigu.
Calexico
 
Odgovor na temu

Aleksandar Marković
Part Time Freelance Journalist

Član broj: 219
Poruke: 5220
*.mediaworksit.net.

Sajt: www.akcenat.info


+8 Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu04.01.2006. u 16:10 - pre 223 meseci
Poslanik Demokratske stranke Srbije Mika Vlaović izjavio je danas za Radio Slobodna Evropa da mu je lično lider Pokreta Snaga Srbije Bogoljub Karić nudio 200.000 evra, kao i da je to učinio u Vlaovićevoj kući u Vilovu, zbog čega je istragu o ovom slučaju i pokrenuo sud u Novom Sadu.

Vlaović je rekao da su sa njim ragovarali Bogoljub Karić i njegov sin, ali nije znao kako se zove.

"Ja ne znam ni kako se zove, crn lep dečko, bila su i dva telohranitelja sa njima", rekao je Vlaović.

http://www.danas.org/article/2...6b-45ce-b603-3e6e9458ed89.html
 
Odgovor na temu

acabgd
Beograd

Član broj: 5469
Poruke: 910

Sajt: www.sportskacentrala.com


+46 Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu04.01.2006. u 16:17 - pre 223 meseci
Citat:
pisac:Čak i ako nije po zakonu, apsolutno podržavam vladu


E mashala... Sve dok nase vlade budu imale podrske "iako nije po zakonu" Srbija nece moci da krene napred. Mi smo stvarno bunar-zemlja, evo to se dokazuje i na ovom slucaju.

Ono sto je zalosno je sto sam naivan mislio da ih je mnogo manje. Medjutim, izgleda da ih je vise od nas normalnih, sto samim tim objasnjava i stanje u drzavi.
 
Odgovor na temu

acabgd
Beograd

Član broj: 5469
Poruke: 910

Sajt: www.sportskacentrala.com


+46 Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu04.01.2006. u 16:24 - pre 223 meseci
Citat:
Aleksandar Marković: Poslanik Demokratske stranke Srbije Mika Vlaović izjavio je danas za Radio Slobodna Evropa da mu je lično lider Pokreta Snaga Srbije Bogoljub Karić nudio 200.000 evra


... pa je zato Vlada oduzela licencu Mobtelu? Ok, onda je jasno da ovde nikakvo pravo nije primenjeno, nego da se politicki obracunavaju sa njim preko njegovih firmi.

Jos jedan dokaz da u Srbiji svako ko ima vlast moze da radi sta 'oce i da ga bas briga. Ali je to takodje dokaz da se ovde u skorije vreme nece ziveti normalno.
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu04.01.2006. u 16:39 - pre 223 meseci
Citat:
Ono sto je zalosno je sto sam naivan mislio da ih je mnogo manje. Medjutim, izgleda da ih je vise od nas normalnih, sto samim tim objasnjava i stanje u drzavi.


[irony]
Pa svakako da je tako, inace bi se i ovde desila 1789. da se razracunamo sa feudalnim kamarilama. 1789. tek treba da dodje, da i mi udjemo u devetnaesti vek [/irony]
 
Odgovor na temu

Buum
Goran Dukić
Beograd

Član broj: 1491
Poruke: 981
*.sbb.co.yu.

Sajt: www.linkedin.com/in/goran..


+8 Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu04.01.2006. u 16:47 - pre 223 meseci
Citat:
mexico: Naravno, tajkunizacija ne garantuje veci standard drustva ali ni losiji standard drustva. Tajkunizacija nema veze sa standradom drustva.

WRONG!
Tajkunizacija podrazumeva i visok stepen korupcije u društvu, a to je ogromna prepreka sveopštem blagostanju i prosperitetu šireg sloja stanovništva.

Citat:
mexico: Za 10 godina bice uvazenih gradjana i elite sigurno. Umesto sto se zalazes da to ne budu Karici (opet "nek komsiji crkne krava") bolje bi bilo da radis na tome da elita i uvaezeni gradjani budes ti ili tvoja deca.

Pričaš napamet. Otkud ti znaš da li se ja trudim da postanem pripadnik intelektualne, kulturne ili finansijske elite?

U principu ne podnosim lopove, tako da Karić & njegova kamarila za mene nikad neće biti uvaženi i poštovani građani. Znam više ljudi koji su radili u par njegovih firmi, tako da sa sigurnošću mogu da tvrdim da je taj lik najobičniji šibicar & bandit. Naprosto, jedva čekam da to klupko počne da se odmotava!


Citat:
mexico: A zamisli da se ti nekome od komsija "zgadis"! I, slucajno a da ne znas, taj komsija ima dobrog poznanika "na vaznom mestu"! I, ode ti pravac u zatvor. Eto zato jer se neko nekome "gadi". Zakon linca, zar ne?

Prvo, odakle ti uopšte ideja da mene upoređuješ sa nekim Miloševićevim tajkunom?! Pa, on je taj koji se bavio nelegalnim poslovima & lopovlukom, i sasvim je normalno da će da snosi posledice zbog toga. Siguran sam da je imao na umu taj rizik kad je krenuo u pljačku države i građana Srbije.


Citat:
mexico: Ja sam isto za to da se obelodane sve Kariceve, a i od ostalih, malverzacije i mahinacije, zakonske i protivzakonite i da svako odgovara za ono sto je radio isto kao sto svako treba da odgovara za svoje postupke. Naravno, efikasno sudstvo i efikasna policija su osnov za to.

Slažem se da svi treba da odgovaraju. Evo, danas je Karić došao na red i uopšte ne razumem što se buniš zbog toga. Idemo, jedan po jedan. Danas Karić, sutra Mišković, prekosutra Marjanović itd. Svako ko je pošteno zaradio svoj imetak nema razloga za brigu i može samo da mu bude drago što će država ukloniti mafijaše i nelojalnu konkurenciju.


Citat:
mexico: Ali zna se red: istraga pa sud. Ovako uskoro mozemo ocekivati i "osvetnike" sa pistoljima i naravno "NAPRED U PROSLOST".

Pa istraga je odavno pokrenuta, a čim su došli do dokaza oni (država) su i pokrenuli privremene mere za zaštitu nacionalnih interesa. Sud će odraditi svoje i Bogoljub Karić će sasvim zasluženo završiti u zatvoru. Tamo će na miru moći da sluša D'n'D, lista Milankin kuvar i priseća se vremena dok je mlatarao salatom i ispijao živa jaja na političkim mitinzima po Srbiji.
 
Odgovor na temu

kv66

Član broj: 38196
Poruke: 589
*.ptt.yu.

Sajt: www.popdepression.com


+2 Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu04.01.2006. u 17:20 - pre 223 meseci
Danas je bila vest da se protiv cenjenog biznismena M.Slafa vodi istraga o podmicivanju tj.nelegalnom finansiranju izborne kampanje u Izraelu...kakva impresivna trojka:B.Karic,E.Luka i M.Slaf !!Sad ce verovatno neki pravni expert reci kako to nema veze,to su odvojeni slucajevi,u dve razlicite drzave,nista nije jos dokazano etc...
Calexico
 
Odgovor na temu

Aleksandar Marković
Part Time Freelance Journalist

Član broj: 219
Poruke: 5220
*.mediaworksit.net.

Sajt: www.akcenat.info


+8 Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu04.01.2006. u 17:33 - pre 223 meseci
Austrijska grupa investitora (Josef Taus i Herbert Kordt), okupljenih oko Martina Šlafa zahteva povraćaj oko 250 miliona evra, koliko su platili 51 odsto udela ("Mi smo prodavcu uplatili dogovorenu sumu" - Kordt) u "Mobtelu" i najavljuje podnošenje tužbi protiv Srbije.

U izjavi za sutrašnje izdanje bečkog nedeljnika "News" http://www.networld.at/index.html?/articles/0601/30/129891.shtml -> Kordt je rekao da ova grupacija razmišlja o korišćenju svih pravnih mogućnosti protiv srpske vlade i da zahteva ozbiljno obeštećenje.

Nakon konsolidacije preduzeća, razjašnjavanja komplikovanog vlasničkog odnosa i bilansa, tri investitora su nameravala, da "Mobtel" uz dobitak dalje prodaju austrijskom operateru mobilne telefonije "Mobilkom Austria".

"U "Mobtelu" nametnut je prinudni upravnik. Pikanterija je da se radi o jedinom konkurentu kojeg imamo" - Kort. Prema njegovim rečima prinudni upravnik je odmah počeo da fotokopira sve podatke o klijentima "Mobtela". Takođe, plaćanja su preusmerena na novootvoreni žiro-račun.

p.s.

Martin Šlaf rođen je 6.avgusta 1953. kao sin jevrejskih trgovaca, i važi za osobu koja izbegava pojavljivanje u medijima. Zbog toga postoji jako mali broj njegovih fotografija i intervjua. Karijeru je počeo posle studija izgradnjom grupacije "Placzek".

Austrijski mediji su ga, "otkrili" su posle uspešno ostvarenih poslova, poput kupovine bugarskog operatera mobilne telefonije "Mobiltel", te prodaje uz veliku zaradu austrijskom Telekomu.

Šlaf ima dobre kontakte u Izraelu, pa je tako i vukao konce oko dobijanja dozvole za otvaranje kazina u palestinskom Jerihonu, tj. preko jedne fondacije ima udeo u tom kazinu. U vezi sa tim poslom, Šlaf je 2001. tužio državu Izrael, tražeći isplatu odštete zbog zatvaranja kazina.

Šlaf se i prošle jeseni našao na meti medija zbog Izraela, jer je navodno preko računa jednog biznismena iz Južne Afrike davao pozajmice, što ga je dovelo u sumnju da je davao mito.

Ranije Šlaf je optuživan da je pre raspada bivše Istočne Nemačke kršio embargo, odnosno u tu zemlju uvozio zabranjenu robu, uglavnom noviju tehnologiju.

[Ovu poruku je menjao Aleksandar Marković dana 04.01.2006. u 18:50 GMT+1]
 
Odgovor na temu

boki
Boris Prpic
CTO
CodeZen, Cityexpert
Beograd

SuperModerator
Član broj: 2681
Poruke: 2442
*.COOL.ADSL.VLine.Verat.NET.

Jabber: boki@elitesecurity.org
ICQ: 195245022
Sajt: www.goglasi.com


+34 Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu04.01.2006. u 17:53 - pre 223 meseci
Citat:
za SVE vase veze...


Telekom Srbija.

Bas im se dobro uklopila ova nova reklamna kampanja.
 
Odgovor na temu

acabgd
Beograd

Član broj: 5469
Poruke: 910

Sajt: www.sportskacentrala.com


+46 Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu04.01.2006. u 18:16 - pre 223 meseci
Citat:
kv66: Danas je bila vest da se protiv cenjenog biznismena M.Slafa vodi istraga ...


Da vidis, upravo je tu razlika izmedju Srbije i pravne drzave. U pravnoj drzavi se vodi istraga, a u Srbiji je Vlada vec presudila po svom...

[Ovu poruku je menjao acabgd dana 04.01.2006. u 19:16 GMT+1]
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu04.01.2006. u 18:36 - pre 223 meseci
Citat:
Pa istraga je odavno pokrenuta, a čim su došli do dokaza oni (država) su i pokrenuli privremene mere za zaštitu nacionalnih interesa. Sud će odraditi svoje i Bogoljub Karić će sasvim zasluženo završiti u zatvoru. Tamo će na miru moći da sluša D'n'D, lista Milankin kuvar i priseća se vremena dok je mlatarao salatom i ispijao živa jaja na političkim mitinzima po Srbiji.


Eto, buum, to je samo zavist jer tebe ne treba da zanima da li ce Karic uopste pred sud (ja se trudim ja da zaradim, a ne da likujem nad tudjom nesrecom), sem ako nemas dokaze da jeste lopov u kom slucaju mozes samo da ga tuzis. Smajli necu da komentarisem.
 
Odgovor na temu

xtraya
Vladanko Vladanovic
Belgrado

Član broj: 323
Poruke: 1011
*.radiojat.co.yu.

ICQ: 6072593


+49 Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu04.01.2006. u 18:54 - pre 223 meseci
telekom administriria? u cemu je problem?

da nece mozda drzava da dozvoli da karic iz abudabija diriguje dal ce da se gasi ili pali ceo mobtel? dal ste vi normalni?

Citat:
Ne znam. Reci nam ti. U stvari, iskeniraj dokument iz koga se nedvosmisleno vidi odakle se protivzakonito finasiralo ili nesto protivzakonito radilo. Inace izvodis zkljucke na osnovu "rekla-kazala", "rek'o mi komsija", "cuo sam u tramvaju".....



recimo ovako....

ja imam multimilionski vrednu firmu,iz koje hocu da izvucem pare... zovem mog rodjaka (rodjake) koji (koje) su anonnymous pevaci (pevacice). dajem mu nenormalno visok honorar i placam produkciju ploce,koju zelim da dajem uz neki svoj proizvod (sim card)

e sad, ajde honorar,studio,reklama... neka to i prodje....

ali 300 000 primeraka je bezobrazluk belosvetski..... da su zdravka colica sponzorisali pa i da razumem, jer je cola jedan od vrlo retkih srpskih pevaca koji pravi preko 100 000 prodatih kopija po albumu,pored sve piraterije ovde....

vrhunac je 3 MILIONA EVRA koliko je placen tiraz... jeee pa KO BI U SRBIJI platio album DND po ceni od 850 din????

smejurija zbilja....
Hmmm , na VIP-u 3G preko iphone-a 2,6 Mbps DL i 1,4 UP ...
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.nscable.net.



+105 Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu04.01.2006. u 19:03 - pre 223 meseci
Citat:
da nece mozda drzava da dozvoli da karic iz abudabija diriguje dal ce da se gasi ili pali ceo mobtel? dal ste vi normalni?



Reminder: Karic vise nije vlasnik mobtela.

 
Odgovor na temu

kv66

Član broj: 38196
Poruke: 589
*.ptt.yu.

Sajt: www.popdepression.com


+2 Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu04.01.2006. u 19:11 - pre 223 meseci
Citat:
Martin Šlaf rođen je 6.avgusta 1953. kao sin jevrejskih trgovaca, i važi za osobu koja izbegava pojavljivanje u medijima. Zbog toga postoji jako mali broj njegovih fotografija i intervjua.

ovo bese tipicno za mafiju?
Citat:
Ranije Šlaf je optuživan da je pre raspada bivše Istočne Nemačke kršio embargo, odnosno u tu zemlju uvozio zabranjenu robu, uglavnom noviju tehnologiju.

ko je sad sibicar?
Calexico
 
Odgovor na temu

MicrosoftCorporation
Veselin Veselinovic
tako blizu a tako daleko

Član broj: 55747
Poruke: 75
*.a.pppool.de.

Sajt: msn.com


+5 Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu04.01.2006. u 20:57 - pre 223 meseci
Citat:
xtraya:recimo ovako....

ja imam multimilionski vrednu firmu,iz koje hocu da izvucem pare... zovem mog rodjaka (rodjake) koji (koje) su anonnymous pevaci (pevacice). dajem mu nenormalno visok honorar i placam produkciju ploce,koju zelim da dajem uz neki svoj proizvod (sim card)

e sad, ajde honorar,studio,reklama... neka to i prodje....

ali 300 000 primeraka je bezobrazluk belosvetski..... da su zdravka colica sponzorisali pa i da razumem, jer je cola jedan od vrlo retkih srpskih pevaca koji pravi preko 100 000 prodatih kopija po albumu,pored sve piraterije ovde....

vrhunac je 3 MILIONA EVRA koliko je placen tiraz... jeee pa KO BI U SRBIJI platio album DND po ceni od 850 din????

smejurija zbilja....



Da recimo bas tako. Koga treba da pitas sta ces da radis sa SVOJIM parama. mozes i toalet papir da kupujes ako oces u cemu je tu problem??

Jedini osnov po kome tu mogu da ga jure a to je na utaju poreza na prihod ( ne mobtela nego porodice Karic) ako isti nije uplacen u sta ne verujem da jeste. Nisam upucen u nase zakone po tom pitanju ali znam da su neki sportisti (teniseri) u nemackoj tako stradali. Pitanje je samo da li imamo kadrove koji ovo mogu da isteraju, nesto nisam bas siguran.
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu04.01.2006. u 21:04 - pre 223 meseci
@xtraya

Alo, covece, probudi se! Kad su pare MOJE mogu i gace da placam 100 evra komad, ako platim porez drzavi sasvim sam miran. Ko si bre ti da odredjujes (ili drzava) na sta sme, a na sta ne sme da se trosi novac?
 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.navman.com.



+3 Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu04.01.2006. u 21:23 - pre 223 meseci
Ja da imam mobtelov postpaid napravio bih ogroman racun, razgovarao sa svima i kod nas i u inostranstvu i posle kada mi Telekom dostavi racun samo bih rekao da ja nemam nikakav ugovor potpisan sa Telekomom. Telekom nije imao pravo da mene preuzme kao korisnika i ja nisam duzan da znam da Mobtel vise ne postoji, ja sam ugovor potpisao sa Mobtelom a ne sa Telekomom. Ova nacionalizacija imovine mi se gadi narocito zbog toga sto obicni gradjani od toga nece imati ama bas nista! Mozda ce dobiti nove dugove da se vrate u bliskoj buducnosti.

[Ovu poruku je menjao srki dana 05.01.2006. u 00:34 GMT+1]
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu04.01.2006. u 21:33 - pre 223 meseci
Sreca je Srki po tebe da si na Novom Zelandu
 
Odgovor na temu

acabgd
Beograd

Član broj: 5469
Poruke: 910

Sajt: www.sportskacentrala.com


+46 Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu04.01.2006. u 21:35 - pre 223 meseci
Citat:
srki: Ja da imm mobtelov postpaid napravio bih ogroman racuna, razgovarao sa svima i kod nas i u inostranstvu i posle kada mi Telekom dostavi racun samo bih rekao da ja nemam nikakav ugovor potpisan sa Telekomom


Bogami, ovo je jako interesantno... A sta bi se recimo desilo da mi posalju Mobtelov racun, mislim ono da izgleda kao i do sada?
U principu toj firmi je oduzeta licenca, tako da ne znam sa kojim bi pravom oni mogli da izdaju racune?
Sa druge strane, sa Telekomom stvarno nemam nikakav ugovor, niti sam dobio ikakvo pismo od Mobtela da ih Telekom preuzima, pa ako mi stigne racun od Telekoma mogao bih samo da ga bacim u korpu.
Naravno, tragicno bi bilo sto bi mi posle toga ugasili broj, a kako je ovo "pravna drzava" ja bih mogao da ih tuzim, ali Baji Patku.
 
Odgovor na temu

[es] :: Udruženje korisnika telekomunikacija :: Vlada oduzela licencu Mobtelu

Strane: << < .. 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 86717 | Odgovora: 659 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.