Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vlada oduzela licencu Mobtelu

[es] :: Udruženje korisnika telekomunikacija :: Vlada oduzela licencu Mobtelu

Strane: << < .. 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 86846 | Odgovora: 659 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Davor Vlajkovic

Član broj: 24486
Poruke: 2795
*.83.beocity.net.



+52 Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu09.01.2006. u 06:30 - pre 223 meseci
MOBILNE I KRAĐE I FOTELjE

BE­O­GRAD - Kri­vič­ne pri­ja­ve ko­je je PTT "Sr­bi­ja" pod­neo zbog "isi­si­va­nja" do­bi­ti iz "Mob­te­la" na­pi­sa­ne su pro­tiv "ne­po­zna­tih uči­ni­la­ca" upra­vo da ni­ko od od­go­vor­nih ne bi bio - po­šte­đen. Za­to će pod po­li­cij­skom "lu­pom" bi­ti i svi pred­stav­ni­ci dr­ža­ve u do­sa­da­šnjim sa­sta­vi­ma Uprav­nog od­bo­ra pr­vog srp­skog mo­bil­nog ope­ra­te­ra.
Želj­ko Iva­nji, di­rek­tor za stra­te­gi­ju raz­vo­ja i mar­ke­ting PTT, po­tvr­đu­je da će pred­met is­tra­ge bi­ti svi ko­ji su uče­stvo­va­li u do­no­še­nju od­lu­ka ko­ji­ma je prav­no po­kri­ve­no iz­vla­če­nje nov­ca iz "Mob­te­la" i nje­go­vo pre­li­va­nje u fir­me te­sno po­ve­za­ne sa stra­nim su­vla­sni­kom, mo­skov­skim "BK-trej­dom".

- Pre­ko "Astra si­mi­ta" i "Evro­pa osi­gu­ra­nja", kom­pa­ni­ja Bo­go­lju­ba Ka­ri­ća, ko­ji­ma je "Mob­tel" po­ve­rio deo svo­jih uslu­ga, PTT je, kao pred­stav­nik dražvnog ka­pi­ta­la, do apri­la 2004. go­di­ne ošte­ćen za oko 700 mi­li­o­na evra - ka­že Iva­nji. - Sa­mo od pro­da­je pri-pejd kar­ti­ca i do­pu­na, 40 od­sto nov­ca je do­bi­jao "Astra si­mit", ume­sto da je "Mob­tel" sa­mo­stal­no oba­vljao te po­slo­ve, jer mu je to osnov­na de­lat­nost.
Iako Iva­nji ne že­li da go­vo­ri o kon­kret­nim ime­ni­ma, po­zna­to je ko je sve "za­stu­pao" in­te­re­se dr­ža­ve u pr­vom srp­skom mo­bil­nom ope­ra­te­ru. Ve­ći­na njih i da­lje je "do­bro si­tu­i­ra­na" u jav­nim pred­u­ze­ći­ma.

Od 28. fe­bru­a­ra 1997. go­di­ne, u UO "Mob­te­la" su u ime PTT "Sr­bi­ja" bi­li Ko­sta Mi­tro­vić i Ivan Đu­ro­vić. Osni­va­njem "Te­le­ko­ma Sr­bi­ja" obo­ji­ca su pre­šli u to pred­u­ze­će, gde su i da­nas di­rek­to­ri. Njih su 9. ok­to­bra 1997. go­di­ne za­me­ni­li u UO "Mob­te­la" Vla­di­mir Mla­de­no­vić i Pre­drag Ma­noj­lo­vić, ko­ji su sme­nje­ni tek šest me­se­ci po­sle 5. ok­to­bra i de­mo­krat­skih pro­me­na u Sr­bi­ji.

U dve dr­žav­ne fo­te­lje u UO mre­že 063 6. apri­la 2001. go­di­ne se­li su Bo­ško Vuč­ko­vić i Lju­bo­mir Be­lo­še­vić (sa­da­šnji po­moć­nik di­rek­to­ra PTT). Be­lo­še­vi­ća je 3. av­gu­sta 2001. go­di­ne za­me­nio Zo­ran Mar­ko­vić (još za­po­slen u PTT), a Vuč­ko­vi­ća 28. ju­na 2002. go­di­ne "na­sle­đu­je" Mi­o­drag Đu­ka­no­vić. Sa­da­šnji za­stup­ni­ci dr­žav­nih in­te­re­sa u "Mob­te­lu" su Go­ran Bu­la­jić i Vo­ji­slav Mi­la­di­no­vić.


Izvor: Večernje novosti
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl.sezampro.yu.



+6455 Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu09.01.2006. u 09:00 - pre 223 meseci
Citat:
pisac:
...Već ih ima 3 milijarde više nego što planeta može da izdrži na duži rok, a pri tome se i dalje geometrijski umnožavaju i ponašaju prema prirodi kao da mogu da je muzu pa da odu na drugo mesto (tj. samo profitiraju)...


A na osnovu kojih informacija ti donosis takav zakljucak? Mozda neka studija, ili nesto sto si procitao u novinama poput Zone Sumraka ili Nedeljnog Telegrafa?

Citat:
pisac:
Da nije bilo Teslinog entuzijazma, ne bi imali naizmeničnu struju, pa ne bi niko imao ni šta da prodaje. Doduše, prodavali bi Edisonovu jednosmernu struju, koja ima mnoooogo veće gubitke u prenosu, pa bi bilo potrebno mnogo više zagrevanja planete da bi se obezbedila struja dovoljna za rad svih tih silnih erkondišna.

A inače Linux? Čist entuzijazam na delu.


Da nije bilo "trulih kapitalista" i "pokvarenih amera" koji su tesli placali da zivi u luksuznom (u to vreme) hotelu, da se hrani u najboljim restoranima, i da moze da eksperimentise sa svacim sto mu padne na pamet bez da misli o finansijama, tesko da bi on to sve izmislio... Nisam bas siguran da bi u kamenjaru gde je rodjen mogao da ostvari sve to i da bi ga sunarodnici blagonaklono gledali i omogucili mu sve to...

Citat:
pisac:
Pa jasno mi je to, ali zar ne bi trebali malko da se brinemo da će naša deca ili unuci biti u onim milijardama koje će biti izmrcvarene do smrti zato što danas uživamo u udobnosti koja nam ne pripada?


A po cemu nam to ne pripada? Neka nova teorija zavere opet?

Citat:
pisac:
Pa taj lični napredak vodi u propast, očigledno. Mogli bi malo da se zaustavimo i kažemo: e super, sad mi je dobro, adje malo da se smirimo da bi i potomci mogli da uživaju u ovoj udobnosti.


Hmm.. Zamisli da su nasi cukundedovi, i svi ostali zajedno neke 1850 rekli "aj sad malo da se zaustavimo, super nam je", mislim da ti danas ne bi drzao u ruci misa i pisao gluposti po ES-u, vec bi verovatno drzao plug u ruci kog bi vukli volovi, a parna masina bi bio sci-fi odnosno cudoviste koje bljuje vatru i od cega treba bezati kao djavo od krsta...

 
Odgovor na temu

acabgd
Beograd

Član broj: 5469
Poruke: 910
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.sportskacentrala.com


+46 Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu09.01.2006. u 09:16 - pre 223 meseci
Ja prosto ne mogu da verujem da ljudi kao pisac zive u Srbiji. Ej, 21. vek, rekao bi covek idemo napred, a ovamo teorije belosvetske zavere i ideologija idealnog komunizma - da nam svima bude jednako (lose).

Nije ni cudo sto nam je ovako u zemlji kad ljudi i dalje misle da je kapital truo i da bi nam bolje bilo sa bracom iz Severne Koreje koji ne haju za materijalno...
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu09.01.2006. u 18:24 - pre 223 meseci
Citat:
acabgd: Ja prosto ne mogu da verujem da ljudi kao pisac zive u Srbiji. Ej, 21. vek, rekao bi covek idemo napred, a ovamo teorije belosvetske zavere i ideologija idealnog komunizma - da nam svima bude jednako (lose).


Ma moram da vam kažem da stvarno jednostavno nemate pojma. Kunete se u neki kapital, tvrdite da on vuče "napred", a uopšte ste slepi da ukapirate šta se u stvari nalazi napred. Živite isključivo u sadašnjem vremenu, ne vidite dalje u prošlost od onog trenutka kada ste počeli da pamtite, ili eventualno od trenutka kada su vaši roditelji počeli da pamte, a zbog toga ne vidite ni budućnost. Upoređujete stvari koje ne mogu da se uporede, jer je situacija drastično različita.

Ono što sam ja pokušao da vam ovde približim (mada sam znao da je uzaludno) je saznanje staro vekovima (ajde malo se obrazujte), milenijumima, a vi mi prosipate mudrost staru 100 godina kako je kapital bog. E, pa, nije bog, već djavo, ali od drveta ne vidite šumu.

I neću pojedinačno da se mlatim sa smešnim shvatanjima da je novac bitniji od entuzijazma, to je toliko plitko posmatranje da je smešno. Novac jeste bitan za razvoj tehnoloških unapredjenja, ali bez entuzijazma ti ne vredi bilo kakav novac, a sva najveća dostignuća su proizvod čistog entuzijazma.

I ne kažem ja da treba stati sa napretkom, već sa sebičnošću i sa stavljanjem čoveka ispred prirode, i sa stavljanjem sebe ispred drugih ljudi. Čovek nije ispred prirode, čovek zavisi od prirode, i ovo totalno odvajanje čoveka od prirode zadnih 200 godina će upropastiti čoveka u budućnosti više nego prirodu.

No, jasno je da čovek uvek negira sva loša predvidjanja dok se ona zaista ne obistine. Ovde (u Srbiji) retko ko je verovao da će bombardovanja stvarno biti, iako je svakome (sem nekih Srba) sa strane (a i nekima unutra) bilo jasno da će ga biti. Ja sam pola sata pre početka bombardovanja i vazdušne uzbune slušao (glupe) ljude kako me ubedjuju da bombardovanja neće biti, da je to nemoguće, da ... itd. Šta da vam kažem, neki (većina) ljudi jednostavno ne shvataju realnost, i žive u mašti.

Završavam ovde uzaludnu diskusiju o ovoj offtopic temi, i nadam se da me niko neće isprovocirati. Samo gubim vreme koje bih mogao da potrošim na pametnije stvari.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu09.01.2006. u 18:32 - pre 223 meseci
Stigao mi danas postpaid račun za 063.

Na 23 strani onog njihovog mobiclub magazina koji stiže uz račun (a koji je očigledno štampan pre vlade) novoimenovani generalni direktor Mobtela (onaj koji je izabran nelegalno) kaže:

Cilj nam je da Mobtel bude uzor svim kompanijama u Srbiji.
 
Odgovor na temu

boki
Boris Prpic
CTO
CodeZen, Cityexpert
Beograd

SuperModerator
Član broj: 2681
Poruke: 2442
*.COOL.ADSL.VLine.verat.net.

Jabber: boki@elitesecurity.org
ICQ: 195245022
Sajt: www.goglasi.com


+34 Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu09.01.2006. u 19:02 - pre 223 meseci
Pazi, komunizam je mnogo dobra stvar ali jednostavno ne moze da uspe, ne na ovoj planeti...

Covek je zivotinja i u sustini brine samo za svoje dobro i svoj napredak koliko god mi to hteli da poreknemo. Sve se radi u licnom interesu.
 
Odgovor na temu

Davor Vlajkovic

Član broj: 24486
Poruke: 2795
*.83.beocity.net.



+52 Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu09.01.2006. u 19:08 - pre 223 meseci
Citat:
pisac: Stigao mi danas postpaid račun za 063.


Ko je izdavalac računa, Mobtel ili Telekom? I da li je promenjen tekući račun?
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578
Via: [es] mailing liste



+3341 Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu09.01.2006. u 20:35 - pre 223 meseci
Sve je isto, samo njega nema (Bogija)

:-)
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.nero.com.



+7177 Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu09.01.2006. u 21:01 - pre 223 meseci
Bilo bi jako lepo kada bi ljudi na ovom topicu mogli da se drze teme.

Tema je, da podsetim, oduzimanje licence Mobtelu, zapravo sukob na relaciji Vlada Srbije <-> Mobtel d.o.o

Najlepse vas molim da se okanete prica o Karicima, komunizmima, kapitalizmima, zaveri bilo koga protiv bilo koga/cega i sl... postoji sasvim dovoljno cinjenica koje mogu obezbediti argumentovanu raspravu.

Hvala.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Davor Vlajkovic

Član broj: 24486
Poruke: 2795
*.83.beocity.net.



+52 Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu10.01.2006. u 06:14 - pre 223 meseci
Vla­da da­la i uze­la

BE­O­GRAD - U po­stup­ku ras­pi­si­va­nja i spro­vo­đe­nja me­đu­na­rod­nog ten­de­ra za do­de­lu li­cen­ce nad mre­žom 063, od­u­ze­te "Mob­te­lu" zbog ugo­vo­ra sa "Mo­bi­ko­som" Ekre­ma Lu­ke, ne bi tre­ba­lo da bu­de bi­lo ka­kvih pro­ble­ma i ne­su­gla­si­ca, oče­ku­je pro­fe­sor Jovan Ra­du­no­vić, pred­sed­nik Uprav­nog od­bo­ra Re­pu­blič­ke agen­ci­je za te­le­ko­mu­ni­kaci­je.

- Pro­ce­du­ra će bi­ti spro­ve­de­na pre­ma no­vom Za­ko­nu o te­le­ko­mu­ni­ka­ci­ja­ma, ko­ji pred­vi­đa da Vla­da do­ne­se od­lu­ku o ras­pi­si­va­nju ten­de­ra, a po­tom Agen­ci­ja oba­vlja či­tav po­sao - ob­ja­šnja­va Ra­du­no­vić. - Ve­ru­jem da će­mo u tom po­stup­ku uspe­šno sa­ra­đi­va­ti sa Vla­dom Sr­bi­je, jer je za­ko­nom sve ja­sno pro­pi­sa­no.

Ra­du­no­vić ot­kla­nja i po­sled­nje ne­do­u­mi­ce da li je Vla­da, pre­ma Za­ko­nu o telekomuni­ka­ci­ja­ma, ima­la nad­le­žnost da odu­zme li­cen­cu "Mob­te­lu":

- Po­što je u pi­ta­nju stra­te­ško opre­de­lje­nje dr­ža­ve u toj obla­sti, Vla­da Sr­bi­je je imala i nad­le­žnost i oba­ve­zu, jer je ona i iz­da­la li­cen­cu 1998. go­di­ne. U me­đu­vre­menu je usvo­jen i stu­pio na sna­gu no­vi Za­kon, a pro­ce­du­ra ko­ja je nji­me pro­pi­sa­na pri­me­nji­va­će se u svim na­red­nim kon­kur­si­ma za do­de­lu li­cen­ce. Naj­pre za mre­žu 063, a po­tom i ako, na osno­vu za­klju­ča­ka sa­vet­ni­ka za do­no­še­nje stra­te­gi­je u oblasti te­le­ko­mu­ni­ka­ci­ja, Vla­da od­lu­či da na tr­ži­šte uve­de i tre­ćeg ope­ra­te­ra.

Čla­nom 3. Ugo­vo­ra o osni­va­nju pred­u­ze­ća Mo­bil­ne te­le­ko­mu­ni­ka­ci­je BK-PTT "Sr­bi­ja", pre 12 go­di­na, pred­vi­đe­no je" is­klju­či­vo i ne­pre­no­si­vo pra­vo do­grad­nje na po­sto­je­ću te­le­ko­mu­ni­ka­ci­o­nu mre­žu PTT si­ste­ma mo­bil­ne ra­dio-te­le­fo­ni­je". Li­cen­ca je obuhvata­la i pra­vo ko­ri­šće­nja is­klju­či­vo de­fi­ni­sa­nih fre­kven­ci­ja u op­se­gu 150, 450 i 800/900 me­ga­her­ca i dru­gih pra­va ko­ja PTT mo­že da obez­be­di.

Po­što PTT "Sr­bi­ja" ni­je imao pra­vo da oba­vlja de­lat­nost mo­bil­ne te­le­fo­ni­je, ni­ti dodelje­ne fre­kven­ci­je, pa ni­je mo­gao ni da ih pre­ne­se, "Mob­tel" je li­cen­cu do­bio u apri­lu 1998. go­di­ne, ne­za­vi­sno od ra­ni­je da­te sa­gla­sno­sti. Isti­na, Vla­da ni­je formalno da­la sa­gla­snost za za­klju­če­nje Anek­sa ugo­vo­ra o osni­va­nju, ko­ji je, ipak, pot­pi­sao di­rek­tor PTT, čak i bez od­lu­ke Uprav­nog od­bo­ra ovog jav­nog pred­u­ze­ća.

Pr­vo­bit­nim ugo­vo­rom bi­lo je pred­vi­đe­no da je li­cen­ca is­klju­či­va, od­no­sno da PTT ne mo­že da se ba­vi de­lat­no­šću mo­bil­ne te­le­fo­ni­je, ni­ti da za­klju­ču­je ugo­vo­re ko­ji će dru­gim fir­ma­ma obez­be­di­ti da po­sta­nu kon­ku­ren­ci­ja "Mob­te­lu". Za­to je, po formiranju "Te­le­ko­ma Sr­bi­ja" i nje­go­ve mo­bil­ne mre­že, "BK-trejd" - obe­šte­ćen. Naime, anek­som iz apri­la 1998. go­di­ne, PTT je mo­rao da ustu­pi mo­skov­skoj fir­mi Bogo­lju­ba Ka­ri­ća 13 od­sto svog pro­fi­ta iz do­bi­ti "Te­le­ko­ma". Tač­ni­je, tre­ba­lo je da Ka­ri­ći do­bi­ju 13 od­sto ak­ci­ja u "Mo­bil­noj te­le­fo­ni­ji Sr­bi­je", ka­da se ona iz­dvo­ji iz okrilja "Te­le­ko­ma".


Izvor: Večernje novosti
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.nero.com.



+7177 Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu10.01.2006. u 12:22 - pre 223 meseci
Citat:

Pr­vo­bit­nim ugo­vo­rom bi­lo je pred­vi­đe­no da je li­cen­ca is­klju­či­va, od­no­sno da PTT ne mo­že da se ba­vi de­lat­no­šću mo­bil­ne te­le­fo­ni­je, ni­ti da za­klju­ču­je ugo­vo­re ko­ji će dru­gim fir­ma­ma obez­be­di­ti da po­sta­nu kon­ku­ren­ci­ja "Mob­te­lu". Za­to je, po formiranju "Te­le­ko­ma Sr­bi­ja" i nje­go­ve mo­bil­ne mre­že, "BK-trejd" - obe­šte­ćen. Naime, anek­som iz apri­la 1998. go­di­ne, PTT je mo­rao da ustu­pi mo­skov­skoj fir­mi Bogo­lju­ba Ka­ri­ća 13 od­sto svog pro­fi­ta iz do­bi­ti "Te­le­ko­ma". Tač­ni­je, tre­ba­lo je da Ka­ri­ći do­bi­ju 13 od­sto ak­ci­ja u "Mo­bil­noj te­le­fo­ni­ji Sr­bi­je", ka­da se ona iz­dvo­ji iz okrilja "Te­le­ko­ma".


Pitanje od milijardu eura - ocigledno je da je drzava Srbija potpisala izuzetno stetan ugovor po sebe sa BK-Trejdom jos davne 1994 godine, gde privatna firma dobija monopol nad bavljenem mobilnom telefonijom - i kasnije je toj firmi dato 13% profita od mobilne telefonije drugog operatera (Telekoma) radi obestecenja.

Pitanje za XTraya-u, Pisca i ostale - zasto niko od ljudi iz vlade Mirka Marjanovica, upravnog odbora PTT-a Srbije 1994, i sl... nije sudski procesiran u pitanju ovakve odluke? Dakle, ocigledno je da je drzava Srbija te 1994 licila na centralno-americku banana republiku, i, eto - (skoro) svi su se izvukli.

Ispada da je taj Bogoljub Karic kriv za to, a nije on taj ko je odlucivao o takvom ugovoru, vec je samo Srbija mogla da zakljuci takav imbecilan ugovor sa njim...

Po mom vidjenju stvari, tesko da taj lik moze biti kriv - jedino ako je davao mito da se to uradi - najvecu krivicu upravo snosi Republika Srbija za poklanjanje nacionalne imovine (frekventnog spektra) - ekskluzivno nekoj strani.

Naravno, vecina likova koji su asistirali u takvom ugovoru su danas i dalje medju uglednim biznismenima - ne bih smeo da se zakunem da nisu u danasnjim "partijama" - a Srbija pravi gafove sa privatnom svojinom koja se razvijala nezavisno od te glupe odluke, i sa sasvim normalnim ugovorima o iznajmljivanju mreze.

Cini mi se, da ovde profitira najvise Bogoljub Karic - jer je on dobio svoje pare od Slafa, a i Slaf je i dalje vlasnik 13% MTS profita u Srbiji, a konfiskovan je tudj kapital - dakle, banana republika je i dalje banana republika.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

xtraya
Vladanko Vladanovic
Belgrado

Član broj: 323
Poruke: 1011
62.108.117.*

ICQ: 6072593


+49 Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu10.01.2006. u 14:19 - pre 223 meseci


Citat:
Pitanje za XTraya-u, Pisca i ostale - zasto niko od ljudi iz vlade Mirka Marjanovica, upravnog odbora PTT-a Srbije 1994, i sl... nije sudski procesiran u pitanju ovakve odluke? Dakle, ocigledno je da je drzava Srbija te 1994 licila na centralno-americku banana republiku, i, eto - (skoro) svi su se izvukli.


i sad ja treba da ti pricam o drzavi srbiji pre 11 godina u vreme jezdo-dafinskog finansiranja ratnog trovanja u bosni?

sad ja treba da ti objasnjavam sta znaci rec drugarstvo? pa taj mirko marijanovic je sa progresom (firma) i izvozom zita (i uvozom gasa) obrnuo ne jedan nego 10 mobtela sa sve bogoljubovim rolex satovima i maibach automobilima

ma daj, smesan je bogi u odnosu na mirka & co.

nazalost,mirko je sad penzioner koji cuva unuke i boli ga uvo za bogija,mene,tebe ...sve...


Hmmm , na VIP-u 3G preko iphone-a 2,6 Mbps DL i 1,4 UP ...
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.nero.com.



+7177 Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu10.01.2006. u 14:46 - pre 223 meseci
Kao sto ce Velja & Co biti vrlo uspesni penzioneri za 10 godina, jer drzava upravo "obrce tudju lovu" kao i ranije.

A neko ce opet biti "kompenzovan" uz izvinjenje, kao onomad Bogoljub sa 13% ucesca u Telekomu - verovatno ovog puta Slaf u vrednosti od 250 miliona evra.

Ko je krajnji gubitnik? ;) Meni se nekako cini da se ovde stalno prodaje tudje, a cashback placaju gradjani Srbije... nije li tako? :)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

teddy

Član broj: 5778
Poruke: 551
*.COOL.ADSL.VLine.verat.net.



+1 Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu10.01.2006. u 16:30 - pre 223 meseci
Najveći problem Srbije je to što se ovde pravo i propisi poštuju samo kada neki političar treba da sačuva svoju fotelju.

Da postoje državne institucije, ni Bogoljub ni mnogi drugi tajkuni ne bi mogli da rade to što rade (pa bi se od starta drugačije ponašali ili istog momenta završili u zatvoru), ali pošto smo nažalost još uvek banana država, samo je pitanje koji će se to novi Karić pojaviti zahvaljujući ovoj garnituri.

Za to vreme gomila bivših „zaslužnih“ političara poput Mirka Marjanovića i Radomana Božovića mogu da uživaju uz unučiće i debele račune u inostranim bankama (a uživao bi i svetski rekorder u hiperinflaciji Nikola Šainović koji je bio premijer tokom 1993 da nije završio u Hagu), a i ovi današnji će im se pridružiti punih džepova za par godina.

U ovom pogledu napredak u odnosu na Miloševićev period je jedva primetan.
Spasa nam nema, propasti ne možemo!
 
Odgovor na temu

kv66

Član broj: 38196
Poruke: 589
*.smin.sezampro.yu.

Sajt: www.popdepression.com


+2 Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu10.01.2006. u 16:33 - pre 223 meseci
Citat:
Ispada da je taj Bogoljub Karic kriv za to, a nije on taj ko je odlucivao o takvom ugovoru,

c..cc pa ni da ti je brat rodjeni ne bi ga branio takvim argumentima!Prvo si imao tezu da je mobtel privatna firma,a sad gle firma na koju je preduzece registrovano NE POSTOJI ni ovde ni u rusiji,nigde...
onda si pricao o dividendama,pa i to vise ne pominjes....Elem sad ispada da je jadni B.Karic skoro bio prisiljen da potpise ugovor sa vladom 94.ne bi li sebi u dzep nabio stotine miliona dolara???Nisi bio bas tako mali kad je to bilo,pa me cudi tvoja opsesija losim ugovorom drzave sa istim likom...Koja vlada,ministar kad valjda i ti znas da je tada na vlasti bio zlikovac koji je odlucivao o svemu...Naravno da treba da odgovaraju SVI koji su mutili oko mobtela(sudije,direktori ptt-a,ministri etc..)a hoce li to biti danas ili za recimo dve godine,nema veze...Ali sta cemo sa krucijalnim dokazima o liku i delu pulena bogoljuba i bratije?
1.firma nikad regist.ni ovde ni u rusiji?
2.osnivacki ulog manji-znatno?
3.dividende(tebi omiljene)
4.izvlacenje para iz mobtela sve ove godine?
5.muljavina sa eminentnim biznismenom sa kosova?
6.muljavina sa eminentnim biznismenom iz austrije?
7.muljavina na Kipru?(interpol!!)
8. ...........ima jos??

Calexico
 
Odgovor na temu

mexico
Horhe Jose
Samozaposleni :-)
Mexico

Član broj: 37908
Poruke: 369
*.beotel.net.



Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu11.01.2006. u 10:14 - pre 223 meseci
Citat:
kv66: c..cc pa ni da ti je brat rodjeni ne bi ga branio takvim argumentima!Prvo si imao tezu da je mobtel privatna firma,a sad gle firma na koju je preduzece registrovano NE POSTOJI ni ovde ni u rusiji,nigde...
onda si pricao o dividendama,pa i to vise ne pominjes....Elem sad ispada da je jadni B.Karic skoro bio prisiljen da potpise ugovor sa vladom 94.ne bi li sebi u dzep nabio stotine miliona dolara???


Niko ne brani ovde Karica vec normalan pravni sistem. Tesko je, ipak, da tako nesto kao pravni sistem postoji ovde dokle god postoje ljudi koji mere sve kroz svoje ili necije tudje "simpatije" i "mrznje".

Karic je samo figura i da nije on potpisao taj ugovor '94 neko drugi bi. Karic je samo bio figura za javnost. Stavio jeste u dzep "stotine milona dolara" ali su drugi koji su organizovali taj i takav ugovor i tolerisali ga sve ove godine (ukljucujuci i dve poslednje) stavili mnogo vise. Problem je sto ce cela hajka da se zaustavi na Karicu i Karicima koji, definitivno, nisu ni izbliza "andjeli" i uzorni gradjani a ceo sistem koji je Karica iznedrio i negovao ce opstati. Za koji mesec ce se pojaviti neki novi lik i tako opet u krug. Najveci gubitnici smo mi, gradjani, koji sve to placamo i punimo njihove dzepove dok nemamo dovoljno ni za svoje. A vlada sve to odradjuje Ad-hoc odlukama koje nemaju veze sa pravnim sistemom. Prvo se donese odluka, izvrsi, traljava objasnjenja kao pokusaji opravdanja, obrazlozenja i sve ode u zaborav za koji mesec. Nikada analiza "legalnosti".
Mexico City - The Best
 
Odgovor na temu

mexico
Horhe Jose
Samozaposleni :-)
Mexico

Član broj: 37908
Poruke: 369
*.beotel.net.



Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu11.01.2006. u 10:32 - pre 223 meseci
Citat:
kv66:Ali sta cemo sa krucijalnim dokazima o liku i delu pulena bogoljuba i bratije?
1.firma nikad regist.ni ovde ni u rusiji?
2.osnivacki ulog manji-znatno?
3.dividende(tebi omiljene)
4.izvlacenje para iz mobtela sve ove godine?
5.muljavina sa eminentnim biznismenom sa kosova?
6.muljavina sa eminentnim biznismenom iz austrije?
7.muljavina na Kipru?(interpol!!)
8. ...........ima jos??



"Krucijalni dokazi" su u svari veeeeeliki oblak prasine. Tumacenja koja "opravdavaju" pred naivnim narodom politicare, sto se iz tvog teksta vidi jasno. Neke stvari jedino su merodavne kada sud presudi a u suprotnom su samo rekla-kazala.


A tek koliko je smesan broj 7. Sjajno ce biti nasim politicarima i novinarima dokle god postoje naivni ljudi kao ti da veruju u sve.

Da probam da objasnim:
Na kipru postoji POLICIJA. Na kipru postoji Odeljenje Interpola. Kada kiparska policija raspise medjunarodnu poternicu za dokumentima ili licima to se predaje u Odelejenje Interpola na kipru. Informacije posle toga idu u Interpol Centralu i prosledjuju svi Odeljenjima Interpola po drzavama. Nakon toga lokalna odeljenja interpola kontaktiraju lokalnu policiju. Postoji red i zna se princip koji se strogo postuje. Ne moze kiparski interpol da kontaktira nasu policiju, ili vladu ili ko zna koga. I jos gomila nelogicnih informacija koje zvuce strasno "bombasto" ali samo zvuce....
Mexico City - The Best
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.nero.com.



+7177 Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu11.01.2006. u 10:50 - pre 223 meseci
Citat:

c..cc pa ni da ti je brat rodjeni ne bi ga branio takvim argumentima!Prvo si imao tezu da je mobtel privatna firma,a sad gle firma na koju je preduzece registrovano NE POSTOJI ni ovde ni u rusiji,nigde...


@kv66, ti i dalje zastupas tezu da ovde neko brani Bogoljuba koji je otisao sa 250 miliona eura koje je dobio od Slafa - po stoti put ti kazem da se ovde i dalje radi o pravnom nasilju drzave, a ne o kriminalu porodice Karic koji jos treba da se dokaze pred sudom, i ako se dokaze treba da robijaju, ako ne... treba da tuze drzavu i da dobiju odstetu zbog PR hajke big-time.

Ugovor sa BK Trejdom je i dalje pravno validan i sve sto ja kazem je da drzava ne moze da mimo suda presudjuje, inace je ovo isto pravno nasilje kao pre 10 godina za vreme bracnog para.

Tvoje teze da "firma ne postoji" jos nisu dokazane na sudu, tako reci "rekla kazala", odakle ti znas da BK Trejd ne postoji? Video si ugovor? Video si firmu? Dokazi?

Aaa.. pa procitao si iz novina, rekla ti baba, cuo si u autobusu, u taksiju - da li uvidjas razliku? Ako medjunarodni sud u Cirihu dosudi da firma Mobtel / BK Trade ne postoji, ili da je bilo nepravilnosti oko osnivanja, ja cu biti prvi koji ce podrzati svaku kaznenu akciju protiv krivaca - ali, bez toga - ja ne mogu da se slozim sa pravnim nasiljem drzave protiv privatnih akcionara.

Ako je bogoljub kriminalac - OK, za to postoji resenje - sud, zatvor, novcana kazna i ostali elementi pravne drzave.

Ali, sta ako je cela drzava kriminalac? Izvini, a kakvo ces onda resenje da primenis?

Nepravedne i nicim izazvane sankcije? Svetsku zaveru protiv pravdoljubljivih Srba? A to bi bolelo, i to vrlo.

Ne kapiras ti to, ili ne zelis - i zato i dalje zivis u kaubojskoj drzavi gde svaki politicar moze da tumaci zakon kako hoce - evo imas i vazecu odluku Ustavnog Suda koja se ne postuje - ej bre, zamisli negde drugde to... al eto, u Srbiji moze - jebes ustavni sud, ko su bre oni da se nesto pitaju, zna "Vlada" kako se vlada - poklonila im baba drzavu u testamentu.

Tako jednog dana moze Vlada da odluci i da si ti kriminalac i da ti konfiskuje imovinu - ko ce tebe da brani onda ;)

A muljavine na Kipru - pa da, secas se kad su "muljali" i organizatori EXIT-a pa su lezali u istraznom zatvoru 30 dana... jel su krivi na kraju? ;-) Se*em ti se na drzavu gde lokalni politicar moze da te zatvori i pravi medijsku hajku protiv tebe bez da odgovara posle.

Hvala bogu pa ne zivim u njoj, ali mi je zao onih normalnih sto, eto, moraju.

[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 11.01.2006. u 11:56 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu11.01.2006. u 18:03 - pre 223 meseci
Ajde više puna su vam usta legalizma u zemlji u kojoj svako sa 100 000 evra može da kupi presudu kakva mu odgovara.

Ne sme čovek pun milijardi da kupuje poslanike, jednostavno treba ga sprečiti bilo kojim sredstvima (ali bukvalno bilo kojim sredstvima). Jasno je zašto hoće da kupuje poslanike, i jasno je da ga treba zaustaviti. Čak i da je mobtel ceo njegov 101% treba mu ga oduzeti jer potkupljuje poslanike sa tim parama.

I nemoj da mi pominješ (Ivane) da nije dokazano da potkupljuje poslanike... i da to treba da pokaže "istraga", i presude "sudovi. Puna su ti usta sudova za koje je očigledno da su potkupljeni i će presuditi zavisno od keša koji dobiju.

Od kada je ubijen Djindjić, ovde više ne očekujem nikakav legalizam i pravdu. Ništa više netreba ovde čekati, "motike" u ruke i skidaj lopove sa vlasti, i lopove van vlasti koji bi još i da kupe vlast.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.nero.com.



+7177 Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu11.01.2006. u 18:22 - pre 223 meseci
Ma, @pisac - razumem ja tebe skroz, i zelju da motkama resis stvar, ali tu postoji samo jedan problem da obicno motke izrode neku novu "revolucionarnu vlast" koja se vrlo brzo ustolici i krene da biva ista kao i prosla.

Nesto kao "zivotinjska farma" - jedino pravno uredjene zemlje mogu da funkcionisu kako treba na duze staze - steta sto Srbija to nije.

Objasni ti meni, kako to - da, ako je sve to lepo krenulo sa "borbom protiv kriminala", nisu posmenjivane sve te korumpirane sudije, i nije jednom za svagda rascisceno sa tom praksom?

Uzgred, oko imovinskog spora u Mobtelu je nadlezan medjunarodni sud u Cirihu, a ne lokalni sud iz Kursumlije - tako da se nadamo da ipak 100K evra nece bas sljakati ;)


[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 11.01.2006. u 19:25 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

[es] :: Udruženje korisnika telekomunikacija :: Vlada oduzela licencu Mobtelu

Strane: << < .. 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 86846 | Odgovora: 659 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.