Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vlada oduzela licencu Mobtelu

[es] :: Udruženje korisnika telekomunikacija :: Vlada oduzela licencu Mobtelu

Strane: << < .. 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 86804 | Odgovora: 659 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

acabgd
Beograd

Član broj: 5469
Poruke: 910
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.sportskacentrala.com


+46 Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu08.01.2006. u 10:03 - pre 223 meseci
I meni se cini kao da bi najveci deo naseg stanovnistva voleo da je pre neki dan usao u 1388. godinu (pa da se sledece godine bije sa Turcima na Kosovu), a ne u 2006.
Jadni smo i bedni, a nazalost toga nismo ni svesni.
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu08.01.2006. u 10:07 - pre 223 meseci
Citat:
Hteo sam da vidim šta je potrebno imati od osobina da bi se uspelo u americi. I normalno, samo sam potvrdio ono što sam već i znao: potrebno je biti prepredenjak, a poštenje je smetnja.


Hoces da kazes da je neposten? Zasto onda nije u zatvoru? Zavist...



Citat:
Uzgred, smatram da svi koji svojim radom podržavaju ekonomiju zemlje koja je najveći svetski tiranin, snose odgovornost za tu tiraniju. (prepoznaj se)


Ovo kao da je Seselj pisao ;-) Koliko si ti onda odgovoran za podrsku "tiranije" koka-kolom npr. ;-) (prepoznaj se)

@acabgd

Da znas da si u pravu. Pa mi smo nebeski narod, nismo li ;-)

[Ovu poruku je menjao bojan_bozovic dana 08.01.2006. u 11:09 GMT+1]
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu08.01.2006. u 14:03 - pre 223 meseci
Citat:
bojan_bozovic: Ovo kao da je Seselj pisao ;-) Koliko si ti onda odgovoran za podrsku "tiranije" koka-kolom npr. ;-) (prepoznaj se)


Ahaha, mogu samo da se "grohotom" smejem nad ovim tvojim neuspešnim pokušajem. Nema šta da se prepoznam, ne pijem Koka-Kolu (prvenstveno jer je nezdrava), a ostale inostrane proizvode izbegavam ako postoji iole pristojna domaća alternativa.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu08.01.2006. u 14:26 - pre 223 meseci
Citat:
MicrosoftCorporation: Alo ljudi osvrnite se malo oko sebe, Srbija je danas nazalost leglo prljavstine, bede , korupcije, nerada, bahatosti, nekulture .....


Pa to je tačno (sem što ovde nema bede). Medjutim, ne vidim šta hoćeš time da kažeš?
1) Da treba da pustimo Karića da krade državu i dalje, i nadamo se da će on iskoreniti korupciju, nerad, bahatost, nekulturu?
2) Da treba da se priklonimo najvećem svetskom tiraninu (Americi) i da sa zadovoljstvom skupljamo mrvice koje nam baca nakon svakog uspešnog porobljavanja (tzv. oslobadjanja) neke zemlje, normalno da ni slučajno ne isporučujemo njihove ratne zločince medjunarodnom sudu, i da poštujemo "profit" kao novog boga koji će nam rešiti sve probleme?
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu08.01.2006. u 14:43 - pre 223 meseci
Citat:
bojan_bozovic: Hoces da kazes da je neposten? Zasto onda nije u zatvoru? Zavist...


Opet plitko razmišljanje. Kad god se raspravljam sa nekim ko podržava američku "profit pre svega" ekonomiju, nailazim na ogromnu količinu plitkog posmatranja sveta i tumačenja tudjeg razmišljanja na osnovu ograničenog opsega sopstvenih emocija.

Dakle, nepoštenje nema veze sa zatvorom, odnosno u zatvor idu lopovi/kriminalci a ne nepoštenjaci. Nepoštenje spada u moralne osobine, i to one osobine koje doprinose uspešnom tzv."biznisu".

A ne znam šta pominješ zavist? Kao da kažeš da zavidim nekom "uspešnom" trgovcu koji mlati pare na buvljaku u Beogradu tako što laže mušterije, ili tako što uvaljuje prolupale automobile na bubanj potoku tako što svojom visprenošću uspe da ubedi kupca da je to najbolji auto na svetu. Pa ne zavidim im uopšte, gade mi se i oni i takve ljudske osobine.

[Ovu poruku je menjao pisac dana 08.01.2006. u 15:44 GMT+1]
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu08.01.2006. u 14:57 - pre 223 meseci
@pisac

Citat:
1) Da treba da pustimo Karića da krade državu i dalje, i nadamo se da će on iskoreniti korupciju, nerad, bahatost, nekulturu?
2) Da treba da se priklonimo najvećem svetskom tiraninu (Americi) i da sa zadovoljstvom skupljamo mrvice koje nam baca nakon svakog uspešnog porobljavanja (tzv. oslobadjanja) neke zemlje, normalno da ni slučajno ne isporučujemo njihove ratne zločince medjunarodnom sudu, i da poštujemo "profit" kao novog boga koji će nam rešiti sve probleme?


Reci i sta fali Slovencima (Holandjane da ne spominjem npr.)? Profit jeste bog, a ne Seselj ;-)

Citat:
A ne znam šta pominješ zavist? Kao da kažeš da zavidim nekom "uspešnom" trgovcu koji mlati pare na buvljaku u Beogradu tako što laže mušterije, ili tako što uvaljuje prolupale automobile na bubanj potoku tako što svojom visprenošću uspe da ubedi kupca da je to najbolji auto na svetu. Pa ne zavidim im uopšte, gade mi se i oni i takve ljudske osobine.


Onda neces nista da prodas ;-) Zalim slucaj. ;-)
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu08.01.2006. u 18:08 - pre 223 meseci
Citat:
bojan_bozovic: Profit jeste bog, a ne Seselj ;-)


Šešelj je inteligentni kreten, nešto kao Hitler ali u mnogo blažem obliku, i ja ga ne podnosim. A profit ne može da bude bog, može eventualno da bude đavo, ako se već bacamo u religiozna razmišljanja :-). U svakom slučaju, profit skoro ništa dobro ne donosi. Ali ne vredi pričati o tome, nemaš tu širinu razmišljanja.

Citat:
bojan_bozovic: Onda neces nista da prodas ;-) Zalim slucaj. ;-)


Bio sam trgovac običnim i mobilnim telefonima pre desetak godina (relativno uspešan, imao sam 2-3 prosečne plate bez ikakvog rada), i mogu ti reći da sam se zaista loše osećao. Jednostavno nisam mogao da podnesem sebe u tim bljuvotinama koje čovek radi da bi parirao još izbljuvanijoj konkurenciji. Kao što rekoh, gadi mi se takva ljudska osobina, i zato sam prestao da se bavim bilo kakvim vidom trgovine.

Ali, nemaš ti to osećanje, tebi je profit bog, a djavo ti je poštenje.
 
Odgovor na temu

bokili
Manager
Niš

Član broj: 11012
Poruke: 398
82.208.208.*



Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu08.01.2006. u 18:39 - pre 223 meseci
Citat:
Bio sam trgovac običnim i mobilnim telefonima pre desetak godina (relativno uspešan, imao sam 2-3 prosečne plate bez ikakvog rada), i mogu ti reći da sam se zaista loše osećao. Jednostavno nisam mogao da podnesem sebe u tim bljuvotinama koje čovek radi da bi parirao još izbljuvanijoj konkurenciji. Kao što rekoh, gadi mi se takva ljudska osobina, i zato sam prestao da se bavim bilo kakvim vidom trgovine.


Znaci tebi se svi gade? A cime se sad bavis?

Hehehe, mnogo si ti pametan. U sve se razumes i za sve imas komentar. Prvo pocisti svoje dvoriste pa tek onda pricaj o drugom. Ako si prestao da se bavis bilo kakvim vidom trgovine jer ti se gade ljudi, sta trazis ovde svojim glupim komentarima?

I da si malo inteligentan ovo ne bi napisao:
Citat:
U svakom slučaju, profit skoro ništa dobro ne donosi.


Ovakav svet kakav jeste danas, sa ekonomijama kakve jesu danas, je baziran na poslovima koje donose profit. Ali ti to ne mozes da shvatis.
 
Odgovor na temu

Djomloun
Mladjan Jovanovic
Bgd

Član broj: 3604
Poruke: 984
*.vdial.verat.net.

ICQ: 158628304
Sajt: blogoye.org/djomlouns


Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu08.01.2006. u 19:56 - pre 223 meseci
@pisac
U pochetku si mi bio ok, ali te je ovaj poslednji post deplasirao skorz. Moram da odgovorim.

U poslu/biznisu/whatever ne postoji khm `posxtenje`, jel mislis da je posteno to sto Coca Cola pravi od 1din 10din /*iliti prodaje 1din za 10din*/, sve ostale paralele sa drugim sferama poslovanja mozesx sam da izvucesx...

Btw nisam ni na chijoj strani, pratim thread sa strane, i uglavnom bih se slozio sa dosta stvari koje si rekao, ali ovo na kraju je chisto pro*avanje, mislim napustio si posao sa mobachima, zbog prljave konkurencije ili te je prljava konkurencija isterala iz posla, budi iskren prema sebi pre svega, zbog sebe....

...i da ne mozesx me ubediti da si napustio dobro razdradjen posao sa tendencijom rasta, jer si se losxe osecxao, sa tenedncijom pada da...
Josx dok sam bio klinac baba me je uchila da ne jedem zxut sneg, citamo se na mojoj svasxtari lnk: http://blogoye.org/djomlouns/

ZM0501 :)


//napustio [es]...
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu09.01.2006. u 00:05 - pre 223 meseci
Citat:
Djomloun: U poslu/biznisu/whatever ne postoji khm `posxtenje`

Ako je tvoja tvrdnja tačna, a pošto je poštenje je ljudska vrlina, to znači da je biznis suprotno od toga. Odnosno, biznismeni ne treba da se ponose što su biznismeni, treba da se stide.

A druga stvar: Ovaj svet ne ide napred zbog "biznismena" i drugih koji pretaču iz šupljeg u prazno i za to uzimaju pare. Ovaj svet ide napred samo zbog entuzijasta koji vole svoju profesiju i potpuno se posvete nalaženju novih/boljih načina da se život učini udobnijim. Jeste da novac ima ulogu, ali samo kao pomoćno sredstvo, a glavni pokretač je uvek entuzijazam. Npr: jel misliš da je Nikola Tesla bio "biznismen" i jurio "profit", ili je radio iz čistog entuzijazma?

Citat:
Djomloun:napustio si posao sa mobachima, zbog prljave konkurencije ili te je prljava konkurencija isterala iz posla, budi iskren prema sebi pre svega, zbog sebe....


1) Našao sam pošten posao u svojoj struci. 2) Nekima je poštenje važnije od "profita". Pošto znaš kako ide "biznis", onda znaš i kako radi "konkurencija". Kao što sam napisao, nisam dovoljno bio djubre da prodajem ljudima reparirane telefone kao nove, da im obećavam garanciju godinu dana a onda se vadim sa glupim izgovorima (ne važi za softver, samo za hardver, ali samo ako nije padao a vama je "sigurno padao čim ne radi"), da im uvaljujem stvari sa hiljadu mana za koje znam a ubedjujem ih da je "proizvod bez mana", itd...

I ne možeš da kažeš da je to "biznis". To je prevara, laž, prljavština, laganje naivnih zarad lične koristi. To ne koristi društvu ni na koji način, koristi samo prevarantu.

Citat:
bokili: Znaci tebi se svi gade? A cime se sad bavis?

Ne svi, već lažovi biznismeni/trgovci. Ako misliš da svi ljudi lažu i varaju kada prodaju nešto, grdno se varaš.

Citat:
bokili
Citat:
U svakom slučaju, profit skoro ništa dobro ne donosi.

Ovakav svet kakav jeste danas, sa ekonomijama kakve jesu danas, je baziran na poslovima koje donose profit. Ali ti to ne mozes da shvatis.

Ko je rekao da je to dobro što je svet takav kakav jeste danas? Ti tvrdiš da jeste? Očigledno ti ne možeš da shvatiš uopšte o čemu ja pričam.
Da ti nacrtam: Prvi put u istoriji čovečanstva ljudi su definitivno na kursu da unište svoj život globalno, i ništa u ljudskoj istoriji do sada ne može da se uporedjuje sa ovom situacijom, pa ne mogu ni da se izvlače zaključci da će sve biti u redu. Već ih ima 3 milijarde više nego što planeta može da izdrži na duži rok, a pri tome se i dalje geometrijski umnožavaju i ponašaju prema prirodi kao da mogu da je muzu pa da odu na drugo mesto (tj. samo profitiraju). Onaj protokol iz Kjota Amerikanci (najveći zagadjivači) ne potpisuju jer će da im umanji profit (žalosnog li razmišljanja), a problem globalnog zagrevanja oni i svi drugi rešavaju tako što pale klima uredjaje koji troše struju koja se dobija iz uglja (i time još više guši i zagreva planetu) ili iz nuklearne energije čije radioaktivne otpadne materije čovečanstvo nije u stanju da preradi (ili je možda mnogo skupo, nisam stručnjak za tu oblast) već iz zakopava u napuštene rudnike. A i oni što potpisaše taj Kjoto ne pridržavaju ga se jer im umanjuje "profit". Katastrofe koje dolaze (i koje će poubijati pola čovečanstva) zbog "profita" vi jednostavno ne povezujete sa tim profitom, već sa "višom silom", i živite u sadašnjem udobnom trenutku ne razmišljajući sa kakvim užasima će morati vaša (i moja) deca ili unuci da se suočavaju.

Ratovi se i dalje vode zbog materijalne koristi. Evo poslednji primer je opet amerika (Irak). Koliko nedužnih ljudi je poginulo zbog njihovih osvajačkih ratova (zbog profita) zadnjih 50 godina, a sad se vade na nekakav terorizam koji nije ubio ni 5% toliko ljudi čak i kad se uračuna srušeni WTC (gle ironije, svetski centar za trgovinu).

A druga stvar je što ljudi nikada nisu zadovoljni sa onim što imaju. Sada ne moraju uopšte da oru od ranog jutra, čuvaju ovce i muzu krave, već odrade 8h na poslu, odu u prodavnicu kupe genetski modifikovanu hranu iz Amerike i/ili sa puno hemikalija koje izazivaju rak, i sede uveče pred TV-om da vide neki bolesno-akcioni film (koji donosi "profit") čije će nasilje da im obrazuje decu koja sa njima gledaju TV. E, sad, opet nisu zadovoljni, jer eto imaju star auto ili bi da imaju 2 automobila, ili im je malo 70m2 stana, ili nemaju vikendicu na moru, ili ko zna šta... i uvek im je kriv neko drugi: vlada, komšija...

Nasilje je drastično u porastu zadnjih 50 godina, od kada ima televizije a profit je postao bog. Pitam se zašto? Mora da to nema nikakve veze sa time, već da je neka viša sila, jel da?

Sve to nema direktne veze s Mobtelom, ali ima veze u toliko što govori da je "profit" jednostavno potpuno irelevantan činilac kada se razmišlja o dobrobiti celog društva. Može on da zapošljava koliko god hoće ljudi, ako je lopov, onda je lopov, i treba ga skinuti. Tačka. Ako posle treba da padne i vlada jer je lopovska, neka padne, Tačka.
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu09.01.2006. u 00:28 - pre 223 meseci
Citat:
A druga stvar: Ovaj svet ne ide napred zbog "biznismena" i drugih koji pretaču iz šupljeg u prazno i za to uzimaju pare. Ovaj svet ide napred samo zbog entuzijasta koji vole svoju profesiju i potpuno se posvete nalaženju novih/boljih načina da se život učini udobnijim. Jeste da novac ima ulogu, ali samo kao pomoćno sredstvo, a glavni pokretač je uvek entuzijazam. Npr: jel misliš da je Nikola Tesla bio "biznismen" i jurio "profit", ili je radio iz čistog entuzijazma?


Nista ne moze iz entuzijazma ako ne moze da se proda. Nemoj da me zasmejavas, iz necijeg entuzijazma bi imao struju u stanu? ;-)


Citat:
1) Našao sam pošten posao u svojoj struci. 2) Nekima je poštenje važnije od "profita". Pošto znaš kako ide "biznis", onda znaš i kako radi "konkurencija". Kao što sam napisao, nisam dovoljno bio djubre da prodajem ljudima reparirane telefone kao nove, da im obećavam garanciju godinu dana a onda se vadim sa glupim izgovorima (ne važi za softver, samo za hardver, ali samo ako nije padao a vama je "sigurno padao čim ne radi"), da im uvaljujem stvari sa hiljadu mana za koje znam a ubedjujem ih da je "proizvod bez mana", itd...

I ne možeš da kažeš da je to "biznis". To je prevara, laž, prljavština, laganje naivnih zarad lične koristi. To ne koristi društvu ni na koji način, koristi samo prevarantu.


Cekaj bre malo, prodaje se proizvod ili usluga onome ko smatra da ista vredi. Sto se mobilnih telefona tice, u pravu si, bilo je mnogo prevara, ali pogledaj prodaju drugih stvari, zasto generalizujes?

Citat:
Ko je rekao da je to dobro što je svet takav kakav jeste danas? Ti tvrdiš da jeste? Očigledno ti ne možeš da shvatiš uopšte o čemu ja pričam.
Da ti nacrtam: Prvi put u istoriji čovečanstva ljudi su definitivno na kursu da unište svoj život globalno, i ništa u ljudskoj istoriji do sada ne može da se uporedjuje sa ovom situacijom, pa ne mogu ni da se izvlače zaključci da će sve biti u redu.


Gresis. Ako smatras da je to zato sto ljudi ima sest milijardi, nije tako. Ako se preplavi ekosistem (tj. za odredjenu vrstu ne bude hrane) deo populacije umire. Kako za nas vrede isti prirodni zakoni, ako se populacija ove planete jos poveca tako da ne moze biti hrane za sve, upravo ce se to desiti. Daleko je to od istrebljenja, ipak.

Citat:
Ratovi se i dalje vode zbog materijalne koristi. Evo poslednji primer je opet amerika (Irak). Koliko nedužnih ljudi je poginulo zbog njihovih osvajačkih ratova (zbog profita) zadnjih 50 godina, a sad se vade na nekakav terorizam koji nije ubio ni 5% toliko ljudi čak i kad se uračuna srušeni WTC (gle ironije, svetski centar za trgovinu).


A kako je to "i dalje" ja ne vidim da to nije normalan poredak stvari.

Citat:
A druga stvar je što ljudi nikada nisu zadovoljni sa onim što imaju. Sada ne moraju uopšte da oru od ranog jutra, čuvaju ovce i muzu krave, već odrade 8h na poslu, odu u prodavnicu kupe genetski modifikovanu hranu iz Amerike i/ili sa puno hemikalija koje izazivaju rak, i sede uveče pred TV-om da vide neki bolesno-akcioni film (koji donosi "profit") čije će nasilje da im obrazuje decu koja sa njima gledaju TV. E, sad, opet nisu zadovoljni, jer eto imaju star auto ili bi da imaju 2 automobila, ili im je malo 70m2 stana, ili nemaju vikendicu na moru, ili ko zna šta... i uvek im je kriv neko drugi: vlada, komšija...


To je ljudska priroda. To se ne moze izmeniti. Normalno je da se stremi licnom napretku, u svakom, pa i materijalnom smislu. Opet, tako je oduvek bilo i to je normalno stanje stvari.

Citat:
Nasilje je drastično u porastu zadnjih 50 godina, od kada ima televizije a profit je postao bog. Pitam se zašto? Mora da to nema nikakve veze sa time, već da je neka viša sila, jel da?


Vidi vidi? A na osnovu cega to zakljucujes? U srednjem veku kao trgovac si morao imati naoruzanu pratnju prilikom puta iz grada u grad, da te ne ubiju hajduci. To smo zaboravili. Uvek zaboravljamo cinjenice kada nam ne idu u prilog, zar ne?
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu09.01.2006. u 01:06 - pre 223 meseci
Citat:
bojan_bozovic: Nista ne moze iz entuzijazma ako ne moze da se proda. Nemoj da me zasmejavas, iz necijeg entuzijazma bi imao struju u stanu? ;-)

Da nije bilo Teslinog entuzijazma, ne bi imali naizmeničnu struju, pa ne bi niko imao ni šta da prodaje. Doduše, prodavali bi Edisonovu jednosmernu struju, koja ima mnoooogo veće gubitke u prenosu, pa bi bilo potrebno mnogo više zagrevanja planete da bi se obezbedila struja dovoljna za rad svih tih silnih erkondišna.

A inače Linux? Čist entuzijazam na delu.


Citat:
bojan_bozovic: Gresis. Ako smatras da je to zato sto ljudi ima sest milijardi, nije tako. Ako se preplavi ekosistem (tj. za odredjenu vrstu ne bude hrane) deo populacije umire. Kako za nas vrede isti prirodni zakoni, ako se populacija ove planete jos poveca tako da ne moze biti hrane za sve, upravo ce se to desiti. Daleko je to od istrebljenja, ipak.

Pa jasno mi je to, ali zar ne bi trebali malko da se brinemo da će naša deca ili unuci biti u onim milijardama koje će biti izmrcvarene do smrti zato što danas uživamo u udobnosti koja nam ne pripada?


Citat:
bojan_bozovic: A kako je to "i dalje" ja ne vidim da to nije normalan poredak stvari.

Pa ako je normalan poredak da imamo tiranina, i ako radiš za tiranina, onda pripadaš sistemu koji treba srušiti.


Citat:
bojan_bozovic: To je ljudska priroda. To se ne moze izmeniti. Normalno je da se stremi licnom napretku, u svakom, pa i materijalnom smislu. Opet, tako je oduvek bilo i to je normalno stanje stvari.

Pa taj lični napredak vodi u propast, očigledno. Mogli bi malo da se zaustavimo i kažemo: e super, sad mi je dobro, adje malo da se smirimo da bi i potomci mogli da uživaju u ovoj udobnosti. Opet kažem, možda je oduvek tako bilo, ali sada je situacija takva kakva nikad nije bila i treba razmišljati kako se nikada nije razmišljalo.


Citat:
bojan_bozovic: Vidi vidi? A na osnovu cega to zakljucujes? U srednjem veku kao trgovac si morao imati naoruzanu pratnju prilikom puta iz grada u grad, da te ne ubiju hajduci. To smo zaboravili. Uvek zaboravljamo cinjenice kada nam ne idu u prilog, zar ne?


Ma kakvi zaboravio, ali zar moramo da se vraćamo u doba rimljana i organizujemo krvave igre u areni za narod? Pa da, idemo napred u civilizaciju, pa malo nazad, pa opet napred, pa opet nazad, i tako nam je super. Nema šta da zaključujem, to je zaista očigledno svakome ko hoće da razmišlja. TV i potrošačko društvo su glavni uzrok porasta nasilja. Ne možeš da puštaš deci filmove o dilerima droge koji mlate lovu na ulici i imaju lepe cice sponzoruše (a filmovi se prave zbog "profita"), a posle da očekuješ da dete to shvati kao maštu a ne kao realnost. Deca uče o životu iz onoga što vide u porodici i svugde u okolini, a ako iz filmova "uče" o životu tako će i da se ponašaju. Sem toga, TV je neverovatno moćan medij, kakav nikada nije postojao. Jel možeš uopšte da zamisliš život bez TV-a? A zamisli da ga (kod nas) nije bilo pre samo 40 godina.
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu09.01.2006. u 01:16 - pre 223 meseci
Citat:
Da nije bilo Teslinog entuzijazma, ne bi imali naizmeničnu struju, pa ne bi niko imao ni šta da prodaje. Doduše, prodavali bi Edisonovu jednosmernu struju, koja ima mnoooogo veće gubitke u prenosu, pa bi bilo potrebno mnogo više zagrevanja planete da bi se obezbedila struja dovoljna za rad svih tih silnih erkondišna.

A inače Linux? Čist entuzijazam na delu.


Prevideo si da bi smo opet imali naizmenicnu struju, smo njen pronalazac ne bi bio Tesla nago neko drugi, i nesto kasnije.

Sto se Linuxa tice, to ti je najgori OS koji mozes da koristis, jedna budzevina.

Citat:
Pa jasno mi je to, ali zar ne bi trebali malko da se brinemo da će naša deca ili unuci biti u onim milijardama koje će biti izmrcvarene do smrti zato što danas uživamo u udobnosti koja nam ne pripada?


Deca Donalda Trampa nece biti u tim milijardama koje ce biti izmrcvarene, i mrcvarene. To je svrha materijalnog napretka.


Citat:
Pa ako je normalan poredak da imamo tiranina, i ako radiš za tiranina, onda pripadaš sistemu koji treba srušiti.


Govorio sam o ratu i njegovom uzroku, ne o "tiraniji".



Citat:
Pa taj lični napredak vodi u propast, očigledno. Mogli bi malo da se zaustavimo i kažemo: e super, sad mi je dobro, adje malo da se smirimo da bi i potomci mogli da uživaju u ovoj udobnosti. Opet kažem, možda je oduvek tako bilo, ali sada je situacija takva kakva nikad nije bila i treba razmišljati kako se nikada nije razmišljalo.


Gore sam ti vec odgovorio. Ne marim za prosjake na ulicama, brine me sopstveni napredak.

Citat:
Ma kakvi zaboravio, ali zar moramo da se vraćamo u doba rimljana i organizujemo krvave igre u areni za narod? Pa da, idemo napred u civilizaciju, pa malo nazad, pa opet napred, pa opet nazad, i tako nam je super. Nema šta da zaključujem, to je zaista očigledno svakome ko hoće da razmišlja. TV i potrošačko društvo su glavni uzrok porasta nasilja. Ne možeš da puštaš deci filmove o dilerima droge koji mlate lovu na ulici i imaju lepe cice sponzoruše (a filmovi se prave zbog "profita"), a posle da očekuješ da dete to shvati kao maštu a ne kao realnost. Deca uče o životu iz onoga što vide u porodici i svugde u okolini, a ako iz filmova "uče" o životu tako će i da se ponašaju. Sem toga, TV je neverovatno moćan medij, kakav nikada nije postojao. Jel možeš uopšte da zamisliš život bez TV-a? A zamisli da ga (kod nas) nije bilo pre samo 40 godina.


Oduvek je bilo nasilja i oduvek ce biti. Mozemo govoriti o tome da li su klisei tipa 50 cent dobri uopste, s obzirom da promovisu nasilje, ali nema televizija veze sa tim. Nasilja je bilo i pre televizije, uvek je bilo lopova, ubica i prevaranata.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu09.01.2006. u 01:18 - pre 223 meseci
Citat:
bojan_bozovic: Nista ne moze iz entuzijazma ako ne moze da se proda. Nemoj da me zasmejavas, iz necijeg entuzijazma bi imao struju u stanu? ;-)?


Ajde da dopunim odgovor na ovu tvoju tvrdnju. Uzmi bilo kog naučnika iz prošlosti koji je izuzetno doprineo nauci (i napretku čovečanstva), pa vidi da li je to radio iz interesa ili entuzijazma. Dakle, bilo kog: Arhimed, Galilej, Njutn, Ajnštajn...
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu09.01.2006. u 01:23 - pre 223 meseci
Gresis da su to cinili iz entuzijazma, s obzirom da naucni rad podrazumeva izvestan status.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu09.01.2006. u 01:25 - pre 223 meseci
@bojan_bo....
U suštini si sebičan, i to je tvoj problem, ali više problem celog društva. Ljudi nemaju prirodnih neprijatelja, ali su zato neprijatelji sami sebi, jer misle da je njihovo pravo da sebe uzdižu gaženjem drugih.

Inače, deca Donalda Trampa će biti isto tako mrcvarena u katastrofama, ali će imati više šanse da prežive. Ali, tih katastrofa ne bi ni bilo da nije Donalda Trampa i takvog razmišljanja, tako da je to što on radi jednostavno besmisleno. Ali nije on sam kriv, već celo društvo koje prihvata taj model ponašanja jer je kratkovido.
 
Odgovor na temu

bokili
Manager
Niš

Član broj: 11012
Poruke: 398
82.208.208.*



Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu09.01.2006. u 01:35 - pre 223 meseci
Ljudi bre o cemu vi pricate? :)

Ovo je tema o mobtelu, alo!
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu09.01.2006. u 01:36 - pre 223 meseci
Citat:
bojan_bozovic: Gresis da su to cinili iz entuzijazma, s obzirom da naucni rad podrazumeva izvestan status.


Grešiš ti. Dobro znam šta je rad iz entuzijazma za dobro svih. Ti ne znaš, i uostalom tako se i deklarišeš, a i rekoh da ponašanje drugih ljudi pogrešno tumačiš na osnovu ograničenog obima svojih emocija i razmišljanja.

Sem toga, onog što je crkva spalila na lomači (Djordano Bruno) zbog svojih stavova koje nije hteo da opovrgne. Kakav je njegov status bio na lomači?

http://vesti.beograd.com/srpsk...jenja/pajic/010214_filipo.html
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu09.01.2006. u 01:38 - pre 223 meseci
Citat:
@bojan_bo....
U suštini si sebičan, i to je tvoj problem, ali više problem celog društva. Ljudi nemaju prirodnih neprijatelja, ali su zato neprijatelji sami sebi, jer misle da je njihovo pravo da sebe uzdižu gaženjem drugih.

Inače, deca Donalda Trampa će biti isto tako mrcvarena u katastrofama, ali će imati više šanse da prežive. Ali, tih katastrofa ne bi ni bilo da nije Donalda Trampa i takvog razmišljanja, tako da je to što on radi jednostavno besmisleno. Ali nije on sam kriv, već celo društvo koje prihvata taj model ponašanja jer je kratkovido.


Nece biti. Nema svega za svakoga, niti je ikada bilo, i to je razlog raslojavanja drustva. Zato si imao bogatog feudalca, koji se oblaci u svilu i ima svoj zamak i kocije, kao i siromaha kmeta, a sam ti prepustam da izvuces analogiju sa danasnjim vremenom. Nije cilj gazenje drugih, vec obezbedjivanje lepog, udobnog i ispunjenog zivota. Gazenje drugih je samo po sebi svrha samo u patoloskim slucajevima, inace je normalno kada je odbrana sopstvenog imetka od onih koji zele hleba bez motike u pitanju. Moras biti vrlo sposoban da bi uspeo u zivotu, poput Trampa ili Gejtsa, a nesposobni su vecina.

Sto se Djordana Bruna tice, izvuci sam zakljucak da li je bio pametan kada je umro kao pas. Galileo, npr. nije umro na lomaci.

[Ovu poruku je menjao bojan_bozovic dana 09.01.2006. u 02:41 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Djomloun
Mladjan Jovanovic
Bgd

Član broj: 3604
Poruke: 984
*.vdial.verat.net.

ICQ: 158628304
Sajt: blogoye.org/djomlouns


Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu09.01.2006. u 02:27 - pre 223 meseci
Pisac, ides mnogo nasiroko.

Nikola Tesla, cappa down, ali to je drugo vreme, vreme epohalnih pronalazka, ne moze se porediti, sada je prelaz drugaciji, ides sa 2.1 sistema na 5.1, niko se ne pita o osnovama zvucnih talasa...

Otvaras flame sa pitanjem lindze, pendzeri ruls, next next finisx, ko voli da tastaturise nemam nista protiv, stvar ukusa, ali se na forumu stalno prozivaju sa 5% usera...

Citat:
Jel možeš uopšte da zamisliš život bez TV-a?

Da mogu, kuci imam jedan jedini tv, toshibia iz neke `88, malog ekrana, bez kablovkse, ne gledam ga uopste, moji su old school pa nisu uhvatili korak sa kompjuterima pa ga gledaju, nista preterano...
Taj klisxe koji si prosuo o tv i klincima je cisti junk, mislim nije ako prepustis vaspitanje dece televizoru /*chija je to onda gresxka*/ -hint: tako pale masu u srbiji da se cane 300 dindzi rtsu i svi happy, lepi vaspitani...nego decu za rucice pa u parkove, igralista, bibilioteku etc.

Vidim da te mrzi da vuces paralelu, a mislis da je pre (mada ne bih znao koji period da uzmem za pre, tj period bez profita) bilo sve posteno, ono nije ciga nikog zay*ao za konja ili kravu na pijaci, mislis nije mu bilo bitno da zavalja, da uzme kasx...ista stvar sada je sa mobachem, 5.1...
Niko nikog ne bije po usxima da kupi kod njega (osim telekom:( ali to je druga tema:) pa ako se zaje*ao da nije >mozda< njegova greska sto se nije rasipitao, gde ima jeftinije, ko daje garanciju etc...znas kako, to ti je kao sa ulicnim sibicarima, ako je neko glup pa ne moze za 100 godina da svati da na ulici ne moze da dobije, vec samo da izgubi, nije mi ga zao...

[Ovu poruku je menjao Djomloun dana 09.01.2006. u 03:33 GMT+1]
Josx dok sam bio klinac baba me je uchila da ne jedem zxut sneg, citamo se na mojoj svasxtari lnk: http://blogoye.org/djomlouns/

ZM0501 :)


//napustio [es]...
 
Odgovor na temu

[es] :: Udruženje korisnika telekomunikacija :: Vlada oduzela licencu Mobtelu

Strane: << < .. 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 86804 | Odgovora: 659 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.