Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vlada oduzela licencu Mobtelu

[es] :: Udruženje korisnika telekomunikacija :: Vlada oduzela licencu Mobtelu

Strane: << < .. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 86836 | Odgovora: 659 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ronald

Član broj: 14148
Poruke: 127
..nis1-nis.customer.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu11.01.2006. u 20:54 - pre 223 meseci
Vidim da se ova tema pretvara u politicku diskusiju bez cilja i smisla.Vrtite se u krug bez jasnog koncepta i smisla a tema polako postaje dosadna...

@Ivan

Ako sam dobro shvatio tvoje postove ti si protiv oduzimanja licence Mobtelu...Smatras da je vlada napravila propust i da je napravila grubi napad na privatnu svojinu porodice Karic i Martina Slafa, OK to je tvoje misljenje rekao si sta mislis o tome u ovoj temi.Imam utisak da zelis da vodis politicku diskusiju i da ti je cela tema lep vid zabave koju posmatras sa strane.O.K na to imas paravo ali takvim nacinom diskusije ne doprinosis razvijanju nacionalne svesti kod mladih ljudi na ovom forumu a ipak je ovaj forum uvek pokazivao tendenciju ka novim tehnologijama ka naprednim stvarima , tako da mi tvoji stavovi po ovom pitanju deluju retrogradno a postovi pomalo provokatorski postavljeni, da ne kazem cinicni.Upravo to je razlog mog iznenadjenja jer sam imao drugaciju percepciju tvog Nika na ovom forumu.

@ pisac

U potpunosti se slazem sa predhodnim postom o korupciji i sl...

@ Kv66

Ne vredi pojedinim ljudima mozes pokazati 1000 dokaza(stavki -kao u tvom predhodnom postu ) ne vredi neki ljudi ce uvek za beli zid reci da je crn...Iz inata valjda tako vole da budu kontrasi ...

A i celi forum i price su povukli ljudi koji su pretpostavljam zaposleni u BK kompanijama zahvaljujuci njima imamo ovoliko postova na ovoj temi ,vajda su uplaseni od gubitka posla kod BK kompanija a i onako su ga jedva dobili preko veze.
Nedavno sam cuo da je i elitesecurity dobio nekakve kompjutere od mobtela zbog otvaranjea teme "063 Korisnicki servis" valjda je to bio dogovor pa izgleda da su i Moderatori ovde zbog toga pokazali naklonost prema propaloj ideji tajkunizacije Srbije, al Nemojte im zameriti , mora od necega da se zivi , tako je to kod nas u Srbiji.

Pozdrv Svima


 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.ADSL.neobee.net.



+105 Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu11.01.2006. u 21:04 - pre 223 meseci
Citat:
A i celi forum i price su povukli ljudi koji su pretpostavljam zaposleni u BK kompanijama zahvaljujuci njima imamo ovoliko postova na ovoj temi ,vajda su uplaseni od gubitka posla kod BK kompanija a i onako su ga jedva dobili preko veze.
Nedavno sam cuo da je i elitesecurity dobio nekakve kompjutere od mobtela zbog otvaranjea teme "063 Korisnicki servis" valjda je to bio dogovor pa izgleda da su i Moderatori ovde zbog toga pokazali naklonost prema propaloj ideji tajkunizacije Srbije, al Nemojte im zameriti , mora od necega da se zivi , tako je to kod nas u Srbiji.




Ovo je takva glupost da prosto nije ni cudo sto je vecina ovde sklona medijskim manipulacijama i verovanju u nesto sto je produkt nezvanicne i zlonamerne price prenosene od jednog do drugog uz dodavanje jos vecih gluposti!
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
213.244.222.*



+6455 Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu11.01.2006. u 21:08 - pre 223 meseci
Citat:
Ronald: Imam utisak da zelis da vodis politicku diskusiju i da ti je cela tema lep vid zabave koju posmatras sa strane.


A sta bi ova tema trebala da predstavlja, cemu bi trebala da posluzi umesto razmeni misljenja, odnosno za razbibrigu iliti za ubijanje vremena?

Citat:
Ronald
Ne vredi pojedinim ljudima mozes pokazati 1000 dokaza(stavki -kao u tvom predhodnom postu ) ne vredi neki ljudi ce uvek za beli zid reci da je crn...Iz inata valjda tako vole da budu kontrasi ...


Ako smatras da su onih par "poznato je da" polurecenica nekakvi dokazi za ucinjeno kriminalno delo, onda bi stvarno trebalo malo da preispitas svoje rezonovanje.

Ja nijedan dokaz ovde nisam video, osim iznosenja pukih carskijskih prica.


Citat:
Ronald:
A i celi forum i price su povukli ljudi koji su pretpostavljam zaposleni u BK kompanijama zahvaljujuci njima imamo ovoliko postova na ovoj temi ,vajda su uplaseni od gubitka posla kod BK kompanija a i onako su ga jedva dobili preko veze.


Gledaj, ako si ti isfrustriran time sto mozda nisi dobio posao u BK pa sada pljujes da su svi zaposleni dosli preko veze, to je tvoja stvar.

Ako ces da me pitas odmah da ti odgovorim da nisam zaposlen na BK, niti imam bilo kakve veze sa Karicima, isto kao i Ivan Dimkovic, koji uz to i ne zivi u ovoj drzavi...

Koliko znam i primecujem, nisam primetio nijednog ko je zaposlen u Mobtelu, a da je ostavio post na ovoj temi, tako da tvoja teza bas i ne pije vodu... Uostalom i ne vidim zasto bi zaposleni bili zabrinuti za svoje pozicije?
- Nisu drustvena firma pa da ih ima 5 puta vise nego sto treba, vec zaposlenih ima taman koliko treba
- Drzava (valjda?) nije toliki debil da jednostavno ugasi firmu koja uspesno posluje, i to sa profitom, i da nekoliko hiljada ljudi, od cega je veliki deo visokoskolovanih i strucnih ljudi, jednostavno ostavi bez posla, i istera na ulicu.


 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.vodafone-net.de.



+7177 Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu11.01.2006. u 21:20 - pre 223 meseci
Citat:

Ako sam dobro shvatio tvoje postove ti si protiv oduzimanja licence Mobtelu...Smatras da je vlada napravila propust i da je napravila grubi napad na privatnu svojinu porodice Karic i Martina Slafa, OK to je tvoje misljenje rekao si sta mislis o tome u ovoj temi.


Ne, sto se oduzimanja licence mobilnom operateru tice, Vlada to moze da uradi - naravno uz sudsku odluku, a teoretski i bez nje ako je prekrsen neki stav o ugovoru o izdavanju licence. Licno nemam apsolutno nista protiv toga ako je utemeljeno na pravnoj proceduri i ima realno opravdanje, sto u ovom slucaju cisto sumnjam. Ali to nema veze, to nije problem koji meni smeta,

Problem je sto je Mobtel nastavio da radi, i to preuzet direktno od drzave sa svih prihodima koje donosi sa svojih 2 miliona pretplatnika i infrastrukturom koja je privatna svojina, i to administriran od strane direktne konkurencije, Telekoma Srbija AD koji sad ima apsolutni monopol nad fiksnom i mobilnom telefonijom u Srbiji i jos malo pa i nad internetom - ovo je ilegalno, i nema nikakvog pravnog utemeljenja.

Osim toga, ovakva vrsta de-facto i de-jure monopola je protivna mnogim medjunarodnim konvencijima, pa i (koliko se secam) pravilima GSM konzorcijuma. O otimanju privatne svojine da ne govorimo, ali to je endemska bolest u Srbiji.

Nadam se da je razlika vise nego jasna.

Citat:
Imam utisak da zelis da vodis politicku diskusiju i da ti je cela tema lep vid zabave koju posmatras sa strane.


Ne pada mi na pamet da vodim politicku diskusiju, mene Karici, Ilici, Kostunice, Tadici i ostali puleni srpske politicke scene apsolutno odavno ne tangiraju niti imam bilo kakvo misljenje o njima - kao sto Ventura rece, nemam bas ni direktne stete ni koristi od njih iz prostog razloga sto ne zivim u Srbiji (doduse moja porodica zivi).

Kao sto vidis, mene vrlo interesuje pravno nasilje Republike Srbije nad privatnom firmom sa vecinskim medjunarodnim vlasnistvom, bez ikakve validne sudske odluke u korist takvog nasilja, sve od 1994 do ovog momenta - i u svim postovima dosadno postavljam pitanje legitimiteta i legaliteta takve nakaradne, bukvalno hajducke, odluke, tj. postojanja pravne drzave koja priusvaja privatnu svojinu i otima njen profit. O tome se radi - i tu nema nikakve politike, vec iskljucivo prava kako domaceg, tako i medjunarodnog.

Citat:
O.K na to imas paravo ali takvim nacinom diskusije ne doprinosis razvijanju nacionalne svesti kod mladih ljudi na ovom forumu a ipak je ovaj forum uvek pokazivao tendenciju ka novim tehnologijama ka naprednim stvarima , tako da mi tvoji stavovi po ovom pitanju deluju retrogradno a postovi pomalo provokatorski postavljeni, da ne kazem cinicni.Upravo to je razlog mog iznenadjenja jer sam imao drugaciju percepciju tvog Nika na ovom forumu.


Ovaj... pazi, "nacionalna svest" i "tendencije ka novim tehnologijama" nemaju bas direktne veze - sto se nacionalne svesti tice, ja bih svakako zeleo da pomognem razvjanju svesti o pravnoj drzavi - ako je takva drzava i drzava Srbija, onda je to nacionalna svest - ako nije, onda su "nacionalna svest" i "svest o pravnoj drzavi", bar sto se Srbije tice, u direktnoj koliziji, i ja cu uvek stati na onu drugu stranu - stranu pravne drzave, jer je to drzava kakvu bih voleo da Srbija bude.

Citat:

Nedavno sam cuo da je i elitesecurity dobio nekakve kompjutere od mobtela zbog otvaranjea teme "063 Korisnicki servis" valjda je to bio dogovor pa izgleda da su i Moderatori ovde zbog toga pokazali naklonost prema propaloj ideji tajkunizacije Srbije, al Nemojte im zameriti , mora od necega da se zivi , tako je to kod nas u Srbiji.


U ime es-tima a i licno mogu da ti garantujem da ES nema nikakav interes da brani bilo koju stranu u ovom sukobu - niti to cini, a jedini moderator koji radi u Mobtelu nije postovao ni jedan jedini post na ovoj temi - osim toga, u moderatorskom timu ima i ljudi koji rade u Telekomu Srbija AD, kao i u Vladi Srbije - tako da je tvoja poruka apsolutno netacna, zlonamerna i predstavlja najobicniju dezinformaciju.


[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 11.01.2006. u 22:38 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

kv66

Član broj: 38196
Poruke: 589
*.smin.sezampro.yu.

Sajt: www.popdepression.com


+2 Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu11.01.2006. u 21:58 - pre 223 meseci
@ivan Na zalost tebi ne vredi nista pricati i verujem da to nije slucajno jer nisi glup momcic...
hvala na banalizaciji ali sa mnom tako ne vredi pricati:-)babe su mi pomrle,autobusom se ne vozim,ni taxijem;-)toliko potenciranje legalizma i sudova je smesno i kontraproduktivno:jer prvo ti nisi pravnik( kao ni ja doduse )ali ako tebi treba sudska odluka da bi otvorio oci i progledao,onda je to tuzno..Naime ovde u srbiji gde ti ko zna od kad ne zivis,nazalost jos uvek drzava ne funkcionise kako treba,pa tako ni sudstvo,sto ne znaci da JA ili bilo ko drugi ne moze da smatra bogoljuba ili bilo koga drugog za lopova i da ga nazove pravim imenom.Ni milosevicu nije sudjeno ovde,pa opet mislim da je zlikovac,a po tebi on je samo(valjda)nepravedno prozvan cika koji se eto zadesio na celu drzave 15-tak godina...Na zalost isti ti sudovi koje ti pominjes su leglo njegovih kadrova i vode se svojim a ne opstim interesom...pare,pare,pare...
Uzgred moram ti reci da su me oduvek odusevljavali(po forumima,ugl.b92)likovi iz "rasejanja"koji su uvek nepogresivo znali sta je najbolje za nas koji i dalje zivimo ovde!bez razlike i oni koji u srbiji nisu nikad bili,kao i oni koji su otisli odavde ranije ili kasnije SVI odreda sa punim pravom misle da mogu da kreiraju sudbinu onih koji zive u "otadzbini"(omiljeni izraz)Naravno niko vam ne moze niti zeli uskratiti pravo na misljenje,ali odakle ta teznja za prosvecivanjem nas ostalih?Ne verujes novinama,ljudima koji ovde zive...nikome!samo svom novoprobudjenom pravnickom daru!!
btw vidim da ne znas:firma se ne zove bk trejd,vec je registrovana pod nekim drugim imenom:nadji u novinama(recimo)"sistem braca karic".Jedini problem je sto takva firma ne postoji u rusiji-domiciloj zemlji registracije,pa je ona zena-sudija "ispravila"taj mali propust posle toliko godina,verovatno je slucajno naisla na taj slucaj medju hiljadama drugih....

[Ovu poruku je menjao kv66 dana 11.01.2006. u 22:59 GMT+1]
Calexico
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.vodafone-net.de.



+7177 Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu11.01.2006. u 22:06 - pre 223 meseci
@kv66, ja kao i ti samo izrazavam svoje misljenje, ne zelim da ga namecem niti ga navodim kao neko najbolje misljenje za Srbiju - ne trebas biti pravni ekspert da se zapitas kako to da nepostojeca firma sa nepostojecom licencom servisira 2 miliona pretplatnika za racun drzave.

Sta je najbolje za Srbiju nek procene ljudi koji u njoj zive. Na kraju krajeva, ljudi su gospodari svoje sudbine.

Citat:

btw vidim da ne znas:firma se ne zove bk trejd,vec je registrovana pod nekim drugim imenom:nadji u novinama(recimo)"sistem braca karic".Jedini problem je sto takva firma ne postoji u rusiji-domiciloj zemlji registracije,pa je ona zena-sudija "ispravila"taj mali propust posle toliko godina,verovatno je slucajno naisla na taj slucaj medju hiljadama drugih....


Dobro, i koja je sudska odluka povodom toga? Zar je takav problem sacekati da se presudi ako je sve bas tako kako pise po novinama? Otkud takva zurba par meseci pre zavrsetka arbitraze u Cirihu da se Mobtel otera u stecaj?


[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 11.01.2006. u 23:10 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Ronald

Član broj: 14148
Poruke: 127
..nis1-nis.customer.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu11.01.2006. u 23:13 - pre 223 meseci
@ Ivan
Citat:

Problem je sto je Mobtel nastavio da radi, i to preuzet direktno od drzave sa svih prihodima koje donosi, i to administriran od strane direktne konkurencije, Telekoma Srbija AD koji sad ima apsolutni monopol nad fiksnom i mobilnom telefonijom u Srbiji i jos malo pa i nad internetom - ovo je ilegalno, i nema nikakvog pravnog utemeljenja.


Interes korisnika 063 mreze jeste da mreza radi , da su ugasene bazne stanice 063 mreze vecina korisnika bi za 48 sati presla na 064 mrezu i automatski bi Mobtel bio obezvredjen, zaposleni bi ostali bez posla i mobtel bi otisao u stecaj, itd.Jedini nacin da mreza radi bio je da administraciju preuzme Telekom do raspisivanja tendera.To je bilo jedino moguce resenje a da se vrednost Mobtela sacuva...A interes Telekom i drzave jeste da Mobtel dobije sto bolju cenu na tenderu.

Citat:

Kao sto vidis, mene vrlo interesuje pravno nasilje Republike Srbije nad privatnom firmom sa vecinskim medjunarodnim vlasnistvom, bez ikakve validne sudske odluke u korist toga od 1994 do ovog momenta - i u svim postovima dosadno postavljam pitanje legitimiteta i legaliteta takve nakaradne, bukvalno hajducke, odluke, tj. postojanja pravne drzave koja priusvaja privatnu svojinu i otima njen profit. O tome se radi - i tu nema nikakve politike, vec iskljucivo prava.


Da, ali ti jednostavno ne zelis da vidis ili shvatis jednostavnu pricu koju ti je vecina ucesnika foruma objasnila...Privatna svojina nije narusena , uzeta je licenca , jel shvatas da je Karic svoju licencu ustupio trecem licu , bez saglasnosti drzave, evo da bi razumeo zamisli sta bi se u Nemackoj desilo kada bi D2 ustupio licencu za podrucije Frankfurta nekoj trecoj firmi bez bilo cije saglasnosti i da se na podruciju tog grada pojavi neki novi fantomski mobilni operater.Jel je to moguce u Nemackoj...Ako jeste onda u redu...O cemu mi ovde pricamo Mobtel je prekrsio ugovor koji je imao..Jel se sa tim slazemo ako se slazemo onda je sve ostalo nebitno.Generalni direktor Mobtela je pobegao i nije se odazvao na informativni razgovor , Karic je takodje pobegao iz zemlje, svi su pobegli u nepoznatim pravcima...pa zasto gospoda iz Mobtele ne izadju lepo u javnost i neka argumentovano objasne svoje pozicije, umesto toga guraju na TV svoje advokate i vode kampanju na BK televiziji protiv vlade.O cemu mi ovde pricamo o pravnoj drzavi , dajte gospodo molim vas nemojte da pricamo gluposti. Sta je to pravna drzava? Sta ima da se dokazuje na sudu , postojanje ugovora koji je Karic krio od drzave sa Mobikosom, jel je za to potreban sud.Mislim stvarno vas ne razumem.Jedino mogu da krivim drzavu sto licencu nije oduzela odmah i sto odmah nije ispitala stvari po tom pitanju nego je cekano 2 godine.

Citat:

Ovaj... "nacionalna svest" i "tendencije ka novim tehnologijama" nemaju bas direktne veze - sto se nacionalne svesti tice, ja bih svakako zeleo da pomognem razvjanju svesti o pravnoj drzavi - ako je takva drzava i drzava Srbija, onda je to nacionalna svest - ako nije, onda su "nacionalna svest" i "svest o pravnoj drzavi" u direktnoj koliziji, i ja cu uvek stati na onu drugu stranu - stranu pravne drzave.


Pa to je upravo Drzava i uradila pocela je da razvija svest o pravnoj drzavi , steta sto nije ranije to uradila, oduzela je licencu operateru koji je Licencu koju je dobio od te iste drzave prodao trecem licu , sta tu ima da se diskutuje po pitanju prava, zar drzava nije uradila pravno ispravnu stvar.Zar to nije konacno pravna drzava...i jos je Mobtelu sacuvala korisnike na taj nacin jer nije ugasila bazne stanice, vec je administraciju prepustila Telekomu, U celoj prici Mobtel je jos i dobro prosao...mogao je da ostane bez ijednog korisnika... i na taj nacin da bude potpuno obezvredjen na javnom tenderu. Da su razmisljali kao ti verovatno bi tako i bilo...

Na venturine postove nemogu da odgovaram , mrzi me da mi objasnjavam neke stvari a neverujem da bi i imalo smisla objasnjavati mu ...

@ Slobodan

Nema potrebe za tako ostrom reakcijom , navodim samo sta drugi ljudi pricaju u taksiju , autobusu i ono sto je moja baba cula i procitala negde na vasem forumu , posto i ona prati nove tehnologije..e sad ako ti kazes da je to glupost OK ja ti verujem...

Pozdrav
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu11.01.2006. u 23:33 - pre 223 meseci
Citat:
Interes korisnika 063 mreze jeste da mreza radi , da su ugasene bazne stanice 063 mreze vecina korisnika bi za 48 sati presla na 064 mrezu i automatski bi Mobtel bio obezvredjen, zaposleni bi ostali bez posla i mobtel bi otisao u stecaj, itd.Jedini nacin da mreza radi bio je da administraciju preuzme Telekom do raspisivanja tendera.To je bilo jedino moguce resenje a da se vrednost Mobtela sacuva...A interes Telekom i drzave jeste da Mobtel dobije sto bolju cenu na tenderu.


Normalno, Mobtelu je trebala biti oduzeta licenca i mreza je morala biti ugasena. Telekom i vlada to nisu zeleli jer hoce da uzimaju profit od tuddje imovine. Kakav bre tender? To je kao da ja prodajem tvoju imovinu na tenderu!!! Zar vam toliko u glavu ne ide! Privatno je privatno, bez obzira da li je jedan stan ili pola milijarde evra!!!
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.ADSL.neobee.net.



+105 Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu11.01.2006. u 23:42 - pre 223 meseci
Citat:
Nema potrebe za tako ostrom reakcijom , navodim samo sta drugi ljudi pricaju u taksiju , autobusu i ono sto je moja baba cula i procitala negde na vasem forumu , posto i ona prati nove tehnologije..e sad ako ti kazes da je to glupost OK ja ti verujem...


Bas to sto je tvoj izvor informacija neproverljiv i bez ijednog dokaza koji ide u njegov prilog informacije i stav koji iznosis nisu nesto sto se moze imenovati argumentovanom diskusijom.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.vodafone-net.de.



+7177 Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu11.01.2006. u 23:53 - pre 223 meseci
Citat:
Roland
Interes korisnika 063 mreze jeste da mreza radi , da su ugasene bazne stanice 063 mreze vecina korisnika bi za 48 sati presla na 064 mrezu i automatski bi Mobtel bio obezvredjen, zaposleni bi ostali bez posla i mobtel bi otisao u stecaj, itd.Jedini nacin da mreza radi bio je da administraciju preuzme Telekom do raspisivanja tendera.To je bilo jedino moguce resenje a da se vrednost Mobtela sacuva...A interes Telekom i drzave jeste da Mobtel dobije sto bolju cenu na tenderu.


Dakle ovde imamo:

a) interes korisnika
b) interes drzave

Ali zato nemamo interes vecinskog vlasnika - zapravo drzava je uzela njegovu imovinu i sa njom raspolaze i uzima profit eksploatacijom iste te imovine (baznih stanica, mobilnih switching centara, transportne mreze, repetitora i nekretnina, kao i korisnicke baze i rada zaposlenih) .

To je, pljacka - pa makar bila, navodno, "u interesu naroda" ili u interesu "drzave"

Tako su 1945 zauzimane kuce "ratnih profitera", sve u interesu "naroda" i "pravedne borbe" - a protiv interesa njihovih vlasnika.

Citat:

Da, ali ti jednostavno ne zelis da vidis ili shvatis jednostavnu pricu koju ti je vecina ucesnika foruma objasnila...Privatna svojina nije narusena , uzeta je licenca


Uzeta je licenca, a koristi se tudja transmisiona i komutaciona oprema i radna snaga za generisanje profita koji ne ide vlasniku transmisione opreme i svega ostalog... ovaj... sta ti pokusavas meni da kazes ovde? Da je to legalno i da se preko toga prelazi? ;-)

Citat:
, jel shvatas da je Karic svoju licencu ustupio trecem licu , bez saglasnosti drzave, evo da bi razumeo zamisli sta bi se u Nemackoj desilo kada bi D2 ustupio licencu za podrucije Frankfurta nekoj trecoj firmi bez bilo cije saglasnosti i da se na podruciju tog grada poj


Cek cek...

Vidi, Frankfurt je pod administracijom RegTP-a (za razliku od Kosova cije frekvencije nisu pod administracijom RATEL-a), za RegTP ne znam - ali za FCC znam da postoje licence koje dozvoljavaju ustupanje opreme, verovatno takva u Srbiji ne postoji i ti bi bio u pravu - pa i da se to desi, sumnjam da bi RegTP smeo da koristi privatnu svojinu firme Vodafone D2. Kada je propao MCI WorldComm zbog bankrota, ne secam se da je USA FCC upao, i naredio UUNetu da preuzme korisnike i opremu MCI-ja.

Sve to na stranu, u ovom slucaju je u pitanju izvanredna situacija jer RATEL ni Vlada Srbije nisu administratori frekventnog spektra na teritoriji Kosova, sto znaci da je Mobtel iznajmio svoju emisionu opremu (hardver) - koja je i ovako i onako Mobtelova, a za admininistraciju frekventnog spektra je zaduzen UNMIK koji na teritoriji Kosova daje licence za eksploataciju mobilnog spektra, dakle Mobtel nije ni bio u stanju da nesto u vlasnistvu Vlade proda na Kosovu, jer ta ista Vlada nije ni administrator toga - sopstvenim odobrenjem rezolucije UN-1244 iz 1999 godine.

To je, u najmanju ruku, vrlo mutna stvar - i jako je cudno da je ta stvar iskoriscena za momentalno gasenje operatera - bas zato sto je autoritet Vlade Srbije nad frekventnim spektrom Kosova, tacno nula

U principu je to jedna vrlo nesrecna stvar, iako Vlada Srbije ni de-facto ni de-jure nema nikakve ingerencije nad mobilnim frekventnim spektrom na privremeno-UN-administriranoj teritoriji Kosova, oni "silje k***" nad jedinom firmom koja je u stanju da radi neki posao sa tom teritorijom, i generise profit Srbiji (kroz porez koji ipak placa) samim iznajmljivanjem opreme na Kosovu.

Nema bas to puno logike - no ajde... nije ni prava ni poslednja nelogicnost.

[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 12.01.2006. u 00:59 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

teddy

Član broj: 5778
Poruke: 551
*.COOL.ADSL.VLine.verat.net.



+1 Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu12.01.2006. u 00:58 - pre 223 meseci
Nešto nisam čuo da su u Vladi objasnili koji im zakon daje za pravo da preusmeravaju profit i postavljaju administrativnu upravu u nekoj firmi, bez obzira na to ima li licencu ili ne. Za ukidanje licence postoji formalno pokriće u članu 706 Zakona o obligacionim odnosima, iako se može diskutovati o tajmingu odluke s obzirom na činjenicu da su detalji ugovora sa Mobikosom bili poznati još pre 10 meseci (članak Vremena) i njenoj svrsishodnosti s obzirom da je, kao što reče Ivan, Mobtel praktično jedina srpska firma koja posluje na Kosovu.

Suština je u tome da je Vlada, govoreći o zaštiti korisnika Mobtela, ustvari sprečila njegovo gašenje (koje bi bilo najlogičnija posledica gubljenja licence u svakoj normalnoj zemlji*) kako bi, kad izbaci Bogoljuba iz igre, mogla ipak da za svoj deo uzme koji evro i nekako se dogovori sa Šlafom. U suprotnom bi se Mobtel ugasio i država bi ostala kratkih rukava. Ovo po svoj prilici nije legalno, a izgleda i da su se preračunali sa reakcijom Austrijanaca koji će celu stvar terati prvo pred domaćim, a onda najverovatnije pred stranim sudovima.

U svakom slučaju, ili će Šlaf dobiti novu licencu, ili će državi propasti ulog u Mobtelu. U prvom slučaju ne vidim kako je ovo bolje rešenje nego da su se nagodili s Karićem (dok je on još bio vlasnik) oko procenata, a drugi je tek katastrofa.

I da sumiramo, nesređivanje situacije u oblasti telekomunikacija u poslednjih 5 godina uzima svoj danak. Da je država na vreme izašla iz barem jednog operatera mobilne telefonije, danas bismo imali mnogo čistiju situaciju i razvijenije tržište.



* Po logici Koštuničine vlade, može jednog dana i TV Pink da izgubi licencu, pa da se zbog silnih miliona njihovih gledalaca postavi administrativna uprava koja bi nastavila sa emitovanjem već otkupljenih i snimljenih emisija i ubirala prihode od reklama.
Spasa nam nema, propasti ne možemo!
 
Odgovor na temu

Ronald

Član broj: 14148
Poruke: 127
*.pat-pool.ni.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu12.01.2006. u 03:24 - pre 223 meseci
Citat:

Dakle ovde imamo:

a) interes korisnika
b) interes drzave

Ali zato nemamo interes vecinskog vlasnika


Verovatno ti je poznato da je vlasnicka struktura u Mobtelu sporna, pretpostavlja se da BK nema vise od 30% svoje imovine u 063 mrezi sto ce uskoro biti i potvrdjeno od strane suda u cirihu...Videcemo kako ce to da se zavrsi...Kada bi samo posmatrali formu ali ne i sustinu stvari ti bi onda bio u pravu.Ali dobar pravni sistem ne podrazumeva samo zadovoljenje forme.
Poznato ti je stanje telekomunikacije u Srbiji o tome nemoram da pisem nista.Verovatno ti je jasno da 064 nebi mogao da izdrzi jos 2 000 000 Mobtelovih pretplatnika u roku od nedelju dana , takavo povecanje broja korisnika nebi mogao da izdrzi nijedan mobilni operater, znaci sta bismo dobili ...krah sistema...Jednostavno nemozes to da posmatras na takav nacin , vlada je mogla da zadovolji formu ali u prakticnom smislu nesme dozvoliti rusenje Mobilne telefonije u Srbiji radi zadovoljena forme. Onaj ko je prekrsio ugovor mora da plati "penale" to je tako u celom svetu , mozes li zamisliti kolike penale bi platio D2 u Nemackoj da je tako nesto bahato uradio, to je naravno tesko i zamisliti ...Jer u regTP ne sede korumpirani ljudi kao u nasoj agenciji za dodelu frekvencija, FCC je tek posebna prica , nesmem ni da pomislim sta bi se desilo , mozda nebi agencija zaposela opremu ali bi kazne za nepostovanje ugovora bile duplo vece od vrednosti same kompanije a na kraju bi verovatno sudskim putem celokupna imovina bila zaplenjenja radi naplate kazne.Tamo nema zezanja sa pravnim sistemom i drzavom ko kod nas, sve ide na kulturan nacin po dzepu.Nazalost kod nas stvari nisu tako sredjene a ti celokupnu problematiku posmatras kroz prizmu drustvenog uredjenja i drustvenog sistema u kome zivis u Nemackoj. Nazalost ovde bi to bilo fatalno sprovoditi na takav nacin , zato je potrebno napraviti ostre rezove da bi smo uopste i dosli do tog sistema vrednosti kao sto je na zapadu..U suprotnom lose nam se pise...
U ovom slucaju stvari su jasne, ugovor jeste prekrsen od strane Mobtela u svakoj normalnoj zemlji svaki operater bi izgubio dozvolu za rad da ne govorim o kaznama ...

Citat:

Sve to na stranu, u ovom slucaju je u pitanju izvanredna situacija jer RATEL ni Vlada Srbije nisu administratori frekventnog spektra na teritoriji Kosova, sto znaci da je Mobtel iznajmio svoju emisionu opremu (hardver) - koja je i ovako i onako Mobtelova, a za admininistraciju frekventnog spektra je zaduzen UNMIK koji na teritoriji Kosova daje licence za eksploataciju mobilnog spektra, dakle Mobtel nije ni bio u stanju da nesto u vlasnistvu Vlade proda na Kosovu, jer ta ista Vlada nije ni administrator toga - sopstvenim odobrenjem rezolucije UN-1244 iz 1999 godine.


Da ali UNMIK je Licencu dao Mobtelu a ne Mobikosu za obavljanje delatnostu mobilne telefonije na podruciju Kosova , potpisivanjem tajnog ugovora sa trecim licem Mobtel je iznajmio Hardver ali i preneo svoja prava o iznajmljivanju frekventnog spektra na trece lice koje nema dozvolu za koriscenje frekventnog opsega ni od UNMIK-a ni od Vlade Srbije..Kako se centrala Mobtela nalazi u Beogradu a odluke se donose u centrali kompanije (potpisuje ih direktor kompanije) a Kosovo je po rezoluciji 1244 sastavni deo Srbije ceo postupak nije smeo sa se odradi bez odobrenja nadleznih organa ili bez dogovora sa nadleznim institucijama...Svojom jednostranom akcijom Mobtel je izgubio pravo da pruza usluge Mobilne telefonije na celoj teritoriji Srbije sto po vazecem ustavu u vladavini prava na koje se ti pozivas predstavlja i teritorija Kosova i Metohije koja je pod privremenim protektoratom UN. I na kojoj dodelu frekvencija vrsi UNMIK a on je frekvenciju dao Srpskom mobilnom operateru tj Mobtelu a ne Mobikosu, Potpisivanjem stetnog ugovora Mobtel je naneo stetu i drzavi Srbiji i suvlasniku u 063 Mrezi tj Telekomu.Zato mu je frakvenca i oduzeta. ..Tu je stvar takodje jasna...Svugde u svetu bi pravna drzava na isti ili slican nacin zastitila svoje resurse...E sad sto mi nemamo komfor u telekomunikacijama i 5 mobilna operatera vec monopol to je drugo pitanje i oko toga mozemo da kritikujemo vladu...

Pozdrav

 
Odgovor na temu

bokili
Manager
Niš

Član broj: 11012
Poruke: 398
82.208.208.*



Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu12.01.2006. u 03:59 - pre 223 meseci
Citat:
Sta je najbolje za Srbiju nek procene ljudi koji u njoj zive. Na kraju krajeva, ljudi su gospodari svoje sudbine.


Upravo to! Samo sto u Srbiji ljudi ne znaju da procene sta je najbolje nego slepo veruju u ono sto vide na dnevniku RTS-a 1. Tako su verovali slepo svakoj vladi.

@ Ronald
Citat:
Interes korisnika 063 mreze jeste da mreza radi , da su ugasene bazne stanice 063 mreze vecina korisnika bi za 48 sati presla na 064 mrezu i automatski bi Mobtel bio obezvredjen, zaposleni bi ostali bez posla i mobtel bi otisao u stecaj, itd.Jedini nacin da mreza radi bio je da administraciju preuzme Telekom do raspisivanja tendera.To je bilo jedino moguce resenje a da se vrednost Mobtela sacuva...A interes Telekom i drzave jeste da Mobtel dobije sto bolju cenu na tenderu.


O cemu pricas ti? Da administraciju preuzme direktni konkurent? Zamisli ti i ja imamo dve kompanije. Recimo ti si vlasnik RTV Pink-a a ja B92. I tebi Vlada Srbije oduzme licencu za rad jer si pustao pesme Grand Production-a i dovede B92 da ti upravlja kompanijom bez ikakve sudske odluke. I kako bi ti ovo nazvao?

@ Ronald
Citat:
Da, ali ti jednostavno ne zelis da vidis ili shvatis jednostavnu pricu koju ti je vecina ucesnika foruma objasnila...

Koja bre vecina? To sto pojedini lupaju ovde kao sve znaju a u sustini nikad nisu ni imali firmu pa ni ne znaju kako to fukcionise.

@ Ronald
Citat:
Pa to je upravo Drzava i uradila pocela je da razvija svest o pravnoj drzavi , steta sto nije ranije to uradila, oduzela je licencu operateru koji je Licencu koju je dobio od te iste drzave prodao trecem licu , sta tu ima da se diskutuje po pitanju prava, zar drzava nije uradila pravno ispravnu stvar.


Ma ti prvo moras da shvatis da Mobtel nije nikada ustupio licencu drugom operateru pa tek onda da kazes nesto pametno. A ne ovd eda se prepucavas, kao nesto znas, a u sustini nemas pojma. Ma to je bre izgovor za kradju privatne svojine.

@ Ronald: Moras da naucis da argumentujes bilo sta sto ovde iznosis a ovo sto ja radim ovde je samo kritika tvog ogranicenog shvatanja cele situacije.


Dok se ovaj narod opameti i ne krene da se bavi business-om i dok ne bude imun na propagandu RTS-a i Vlade nema mu spasa.
 
Odgovor na temu

Buum
Goran Dukić
Beograd

Član broj: 1491
Poruke: 981
*.sbb.co.yu.

Sajt: www.linkedin.com/in/goran..


+8 Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu12.01.2006. u 07:42 - pre 223 meseci
Lepo je videti gomilu zaljubljenika u pravnu državu kako nariče nad kletom sudbom Karićevom!

Nije mi jasno kako u celoj ovoj situaciji pojedinci uspevaju da prenebregnu činjenicu da je Vlada krenula u obračun sa NAJVEĆIM GENERATOROM KORUPCIJE U SRBIJI & PORODICOM KOJA JE USPELA DA OŠTETI DRŽAVU ZA DO SADA NEPREVAZIĐENU SUMU.

Mislim, gde je tu cost-benefit analiza? Zar nije korisnije da država, makar se koristila prljavim sredstvima, stane na put korupciji u visokom sudstvu, upravnim odborima javnih preduzeća i među narodnim poslanicima (all financed by Bogoljub Karić), nego da coolira celu ovu situaciju, ponaša se autistično i zaklanja iza formalno-pravnih odluka bez ikakve težine.

Indikativno je to da se kuknjava uglavnom zasniva na povredi prava vlasništva nad privatnom svojinom Mobtela, što je potpuno bespredmetno s obzirom spor oko osnivačkog uloga, te nepostojanja (da, dobro ste pročitali) kompanije Sistem BK trejd iz Moskve koja je navodni vlasnik većinskog paketa akcija.

Dalje, dreka oko toga da postoje i drugi profiteri & tajkuni, te da Karić nije jedini koji bi trebalo da odgovara bi bila opravdana kada bi se sa sigurnošću znalo da NIKO VIŠE NEĆE ODGOVARATI SEM NJEGA. Kakve veze ima što je Karić prvi? Sutra će na red doći neki drugi kajkun itd.

Tu su i brojne pritužbe kako bi prvo trebalo da odgovaraju sve sudije umešane u ovu korupciju, zatim svi PTT-ovi predstavnici u UO Mobtela, kao i druga lica upletena u ovu zbrku. PA KO KAŽE DA NEĆE ODGOVARATI? Da li pratite vesti poslednjih dana? Šta mislite o brojnim istragama i krivičnim prijavama koje su pokrenute upravo protiv tih ljudi?

Evo jednog od tipičnih primera.

Citat:
Još jedna Karić-afera – BK TV?
11. januar 2006. | 08:31 -> 23:13 | Izvor: B92

Nikozija, Beograd -- Sudija Žanka Radić protiv koje je podneta krivična prijava zbog slučaja Mobtel, jeste i potpisnik navodne prodaje BK televizije.


Od juče je kao vlasnik ove televizije iznenada počeo da se pominje Blagoje Dimitrijević, koji je, kako se saznaje, zet Milanke Karić, supruge Bogoljuba Karića. Dimitrijević je navodno postao većinski vlasnik BK TV-a jula prošle godine kada kupuje udeo od Evropa osiguranja u likvidaciji, za više od 900 hiljada evra i time svoje vlasništvo povećava na 58,46 odsto.

Međutim, u kupoprodajnim dokumentima u koje je B92 imala uvid ima mnogo interesantnih detalja. Na primer, jedan od potpisnika odluke da Evropa osiguranje, koja je pod stečajem i time pod vlasništvom države, može prodati svoj deo vlasništva BK TV-a jeste i sudija Žanka Radić.

Podsetimo protiv nje je policija podnela krivičnu prijavu, zbog sumnje da je protivzakonito promenila naziv kompanije BK Trade kao osnivača Mobtela. Pored toga, odluku o kupovini 17,8 odsto BK TV-a, čija je vrednost 944.000 evra, u ime Dimitrijevića potpisala je advokat Vera Čabrakapa.

Ona je, u tesnoj vezi sa porodicom Karić jer je advokat niza Karićevih firmi, što unosi sumnju da Dimitrijević u stvari i nije tzv. suprotna strana u kupovini BK televizije. Slično misle i u Radio-difuznoj agenciji: "Karići sami sebi prodaju firme da bi očigledno sakrili svoje tragove", kaže član Saveta Republičke radiodifuzne agencije Aleksandar Vasić.


On ne isključuje mogućnost da Dimitrijević nije druga strana u svemu ovome i da je ceo ovaj posao neka vrsta, kako kaže, presipanja iz šupljeg u prazno: "Evropa osiguranje i Astra banka su pod stečajem i to znači pod vlasništvom države a država ne moze da bude vlasnik nekog medija, jer taj mediji ne može da dobije frekvenciju tako da je moguće da su oni prodali deo BK TV-a jer hoće da konkurišu za frekvencije".

Kako B92 nezvanično saznaje, Agencija za osiguranje depozita, sanaciju i stečaj, kao likvidacioni upravnik Evropa osiguranja, inače jednog od vlasnika BK TV-a, smatra da nisu ispunjeni uslovi za upis promene osnivača u RTV BK Telekom, što znači da 17,8 posto BKTV-a ne može biti preneto na navodno novog vlasnika Blagoja Dimitrijevića iz Beograda. Agencija, kako saznajemo, takođe smatra da su kupoprodajni ugovor zaključila lica koja za to nisu ovlašćena.

Podsećamo da se pre, manje od mesec dana, Aleksandar Lupšić, jedan od osnivača i nekadašnji vlasnik lista Blic, predstavio javnosti kao novi vlasnik BK televizije. Izjavio da je kupio 65 odsto akcija televizije, da je s Bogoljubom Karićem već potpisao predugovor i da će početkom januara ozvaničiti čitavu stvar.

Međutim, direktor i glavni i odgovorni urednik BK TV-a, Bojana Lekić, tada je izjavila da sa Lupšićem nije razgovarala, već su joj “drugi čitali njegove izjave”. "Koliko sam ja upućena, kandidati za kupovinu su međunarodne medijske kompanije, ali nijedna još nije kupila BK televiziju", rekla je tada Lekićeva.
Izvor:B92

Verujem da ćemo se složiti da je uređenje i reforma celokupnog društvenog sistema u Srbiji apsolutni prioritet svih nas. Stoga me veoma čudi da mnogi od vas (mladi, pametni, obrazovani) kapirate da je striktni formalizam i slepa doslednost u poštovanju tzv. pravne države cilj koji je preči od svega postojećeg. Pravna država je samo deo onoga što nazivamo uređenim društvom, te stoga nikako ne može imati prednost u odnosu na krucijelne interese samog društva.

Izraziću se pomalo slikovito – ponašate se kao neko koga je išamarao bahati, pijani siledžija, a vi mu u belim rukavicama pružate papirić sa taksativno navedenim sankcijama za nanošenje fizičkih povreda, umesto da ga šutnete u jaja, zapalite sa lica mesta i prijavite policiji.

Pozdrav,
Buum

[Ovu poruku je menjao Buum dana 12.01.2006. u 08:47 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.nero.com.



+7177 Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu12.01.2006. u 08:58 - pre 223 meseci
Citat:
Roland
Verovatno ti je poznato da je vlasnicka struktura u Mobtelu sporna, pretpostavlja se da BK nema vise od 30% svoje imovine u 063 mrezi sto ce uskoro biti i potvrdjeno od strane suda u cirihu...Videcemo kako ce to da se zavrsi...Kada bi samo posmatrali formu ali ne i sustinu stvari ti bi onda bio u pravu.Ali dobar pravni sistem ne podrazumeva samo zadovoljenje forme.


Meni jeste poznato da je vlasnicka struktura u Mobtelu sporna - ali sve posle toga je spekulacija, kao sto sam navodis recju "pretpostavlja se" - drzava ne moze reagovati na osnovu spekulacije i pretpostavke, a tvoja teza "dobar pravni sistem ne podrazumeva samo zadovoljavanje forme" je nonsens - dobar pravni sistem je baziran na separaciji sudske i izvrsne vlasti.

Naravno, trikovi o "formi i sustini" su vrlo popularni u banana republikama, pa je "sustina" ponegde "interes naroda", "proletarijata" - a forma... se uvek da promeniti ;)

@Buum - pazi, ti mozda jesi u pravu, ali sve sto ti navodis je ono sto si procitao iz novina - mene to brine, i dan danas, 2006-te godine, se u Srbiji odluke vuku po navodima novinskih clanaka, a ne sudskih institucija.

No dobro, i ti i ja znamo koliko je Srbija daleko od normalne drzave - pa takve stvari i ne cude - ok, mozda tvoja "cost benefit" analiza bude na strani drzave, ali se bojim da ona samo nastavlja seriju opasnih presedana usmerenih protiv normalizovanja drzave.

Ako nisam u pravu - jos bolje.

Citat:
Buum
Lepo je videti gomilu zaljubljenika u pravnu državu kako nariče nad kletom sudbom Karićevom!


Lepo je videti kako ljudi sve spustaju na neki licni nivo, LM Karic je dobio svojih 250 miliona evra za Mobtel, pa ne znam kakve veze sa tom firmom vise ima - naravno, tebi je Buum lakse da to nekako personifikujes u vidu osobe koju ne volis (iskreno, nemam ni ja bog zna kakvo misljenje o Karicu) - samo mene bole briga za Karica, mene vise bole briga sto je privatna svojina u Srbiji i dalje "otudjiva" bez suda.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu12.01.2006. u 09:24 - pre 223 meseci
Citat:
Buum: Nije mi jasno kako u celoj ovoj situaciji pojedinci uspevaju da prenebregnu činjenicu da je Vlada krenula u obračun sa NAJVEĆIM GENERATOROM KORUPCIJE U SRBIJI & PORODICOM KOJA JE USPELA DA OŠTETI DRŽAVU ZA DO SADA NEPREVAZIĐENU SUMU.

Mislim da ste (ti i ostali koji bi da linčuju) malo zamenili uzrok i posledicu (što nije ni čudno, s obzirom na nezapamćenu medijsku kampanju koja je u toku).

BK nije nikakav srpski dr. Morijarti i ovakvom njegovom eliminacijom neće se ništa postići: ljudima je jasno da je u pitanju politički motivisana akcija i jedina poruka koja se šalje Karićevim kolegama po higijeni ruku je da i dalje mogu da rade šta god hoće, sve dok nemaju političke ambicije. Umesto da je čovek na vreme optužen za ono za šta je stvarno kriv (a zna se ko je zadužen za utvrđivanje krivice).

Ovako on ispada žrtveno jagnje i ne biva osuđen kriminalac koji je oštetio državu i narod, nego neki tamo pojedinac koji se drznuo da kupuje poslanike tanke vladajuće većine.

[Ovu poruku je menjao jablan dana 12.01.2006. u 10:27 GMT+1]
 
Odgovor na temu

markom
Marko Milivojević
Network Engineer
Google
Mountain View

Član broj: 18427
Poruke: 4227
*.213.158.78.in.is.

Sajt: https://markom.rs


+16 Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu12.01.2006. u 09:55 - pre 223 meseci
@Ronald: Od kad su Vodafone i Nero BK kompanije? :-)

Marko.
 
Odgovor na temu

xtraya
Vladanko Vladanovic
Belgrado

Član broj: 323
Poruke: 1011
62.108.117.*

ICQ: 6072593


+49 Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu12.01.2006. u 09:59 - pre 223 meseci
Dzaba mi polemisemo kad se pojavi dimkovic kao da je s marsa dosao (citaj .de) pa smo mi svi iz srbije (ovakve kakva je) idiot proof ekipa koja pojma nema sta znaci biti muzikant (podvlacim MUZIKANT) iz Peci (citaj Karic & C.O.)

citao sam dimkovicev post o letenju avionom i internetu na 10000 metara, zbilja sam bio prijatno iznenadjen, ali sam prilicno razocaran njegovim sveobuhvatnim deljenjem lekcija o karicima, linuxu,microsoftu... QQ...

a da stavimo dimketa za predsednika? nayebali smo....
Hmmm , na VIP-u 3G preko iphone-a 2,6 Mbps DL i 1,4 UP ...
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.nero.com.



+7177 Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu12.01.2006. u 10:02 - pre 223 meseci
@Xtraya-o, hvala na lepim recima, ali ne zaboravi da ovo nije Advocacy ;)

Citat:
Dzaba mi polemisemo kad se pojavi dimkovic kao da je s marsa dosao (citaj .de) pa smo mi svi iz srbije (ovakve kakva je) idiot proof ekipa koja pojma nema sta znaci biti muzikant (podvlacim MUZIKANT) iz Peci (citaj Karic & C.O.)


Dobro, kakve veze ima ovo sa Karicem po 55-ti put? ;) Neverovatno kako je sve moguce spustiti na licni nivo (karic, muzikant, kostunica) - a ne baviti se cinjenicama.

A jos je neverovatnije kako se svi hvataju tog Karica, iako se ovde vise ni ne radi o njegovoj imovini - covek je verovatno pripalio negde sa lovom koju je dobio od Austrijanca, pa je cela stvar jos smesnija kako se neki ljudi loze na to - na kraju ce i taj Karic zavrsiti negde gde i ostala ekipa iz tog vremena (istocno par hiljada kilometara od Beograda), ali ce ostati cinjenica da Vlada Srbije uzurpira tudju imovinu bez sudske odluke.

Mozda je Karic lopina, i ako je tako, steta sto mu Mobtel nije oduzet dok je on stvarno bio vlasnik i sto ekipa koja mu je to dozvolila nije iza resetaka, ali Republika Srbija sigurno jeste lopov ovde i svakako treba da trpi sankcije zbog privremene uzurpacije - sto ce verovatno i da se desi.

E, sad, moguce je da ce to Republici Srbiji da se isplati posle isplate duga Austrijancu, pod uslovom da uspeju nekom da prodaju Mobtel posle ovakvih gafova - sto bi bio interesantan dil :)

[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 12.01.2006. u 11:10 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu12.01.2006. u 10:14 - pre 223 meseci
Citat:
Dzaba mi polemisemo...

@xtraya
O cemu polemisete? O Karicu koji nema veze sam Mobtelom jer je vlasnik Slaf? Nego, da li vam je uslo u glavu da je privatna svojina privatna svojina, bez obzira da li se radi o 5000e ili pola milijarde, i bez obzira sta plemenske poglavice kazu?

Citat:
Nije mi jasno kako u celoj ovoj situaciji pojedinci uspevaju da prenebregnu činjenicu da je Vlada krenula u obračun sa NAJVEĆIM GENERATOROM KORUPCIJE U SRBIJI & PORODICOM KOJA JE USPELA DA OŠTETI DRŽAVU ZA DO SADA NEPREVAZIĐENU SUMU.

@buum
O uzroku korupcije u Srbiji i ostalim africkim zemljama sam vec govorio, a ti teras samo po svome. Dalja diskusija sa vama je uzaludna, jer se ne obazirete na cinjenice, samo terate istu pesmu.

[Ovu poruku je menjao bojan_bozovic dana 12.01.2006. u 11:17 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Udruženje korisnika telekomunikacija :: Vlada oduzela licencu Mobtelu

Strane: << < .. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 86836 | Odgovora: 659 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.